Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmiany w ekipie wicemistrza Włoch. Bernardi za Lorenzettiego?

Zmiany w ekipie wicemistrza Włoch. Bernardi za Lorenzettiego?

fot. archiwum

Po przegranym finale Serie A włodarze Parmareggio Modena przystąpili do zmian. Jak informują włoskie media, proces może się rozpocząć od ławki trenerskiej. W gronie kandydatów na następcę Angelo Lorenzettiego wymieniany jest m.in. Lorenzo Bernardi.

Od zakończenia rywalizacji o scudetto minął niespełna tydzień, a karuzela transferowa we włoskiej Serie A nabrała już tempa. Zapowiada się na to, że zmiany nie ominą także zespołów z ligowej czołówki, a poza rotacjami w składzie rozważane są również zmiany na ławce trenerskiej. Jak informują włoskie media, niewykluczone, że z Parmareggio Modena pożegna się Angelo Lorenzetti. Szkoleniowiec ma co prawda aktualny kontrakt z wicemistrzem Włoch, nic nie jest jednak pewne. Przed włodarzami ekipy z Modeny trudna decyzja, bowiem niełatwo jednoznacznie ocenić miniony sezon w wykonaniu zespołu z Modeny. Co prawda po wielu latach posuchy (ostatni tytuł mistrzowski – 2002 r. – przyp. red.) klub z Modeny sięgnął po Puchar Włoch i przegrał jednak walkę o mistrzostwo Italii.

Aktualnie rozważane są dwie opcje, z jednej strony kontynuowanie współpracy z Angelo Lorenzettim, zakładając poprawę pozycji nie tylko na rodzimym podwórku, ale również w rozgrywkach europejskich. Z drugiej – zmiana nie tyle całego sztabu, co właśnie pierwszego szkoleniowca. Gdyby rzeczywiście doszło do rozwiązania kontraktu, kandydatem numer jeden na następce Lorenzettiego, według Gazetta di Modena, ma być Lorenzo Bernardi. Były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla w ostatnim sezonie pracował w Turcji, prowadząc Halkbank Ankara do Pucharu Turcji i wicemistrzostwa Turcji. Włocha z Halkbankiem wiąże co prawda jeszcze roczny kontrakt, jednak oferta z Modeny byłaby propozycją godną rozważenia, nawet przy przedwczesnym zakończeniu współpracy z klubem z Turcji.

Szkoleniowcem wymienianym w gronie ewentualnych następców Lorenzettiego jest również trener Latiny – Gianlorenzo Blengini. Nie są to pierwsze doniesienia dotyczące objęcia posady pierwszego szkoleniowca klubu z czołówki Serie A przez Blenginiego czy Bernardiego. Kilka tygodni temu o obu szkoleniowcach mówiono bowiem w kontekście klubu z Maceraty.źródło: gazzettadimodena.gelocal.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved