Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zamiana parkietów PlusLigi na piasek

Zamiana parkietów PlusLigi na piasek

fot. Arkadiusz Buczyński

Mimo że sezon ligowy 2014/2015 już się skończył, nie wszyscy siatkarze zrobili sobie wakacje. Po kilkunastoletniej przerwie Daniel Pliński wrócił do gry na plaży. Środkowy Czarnych Radom weźmie udział w eliminacjach do mistrzostw Polski.

Środkowy Wojskowych nie potrafi na dłużej rozstać się ze sportem. Od dwóch tygodni razem z Marcinem Wiką trenuje do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. – Mamy 4 miesiące przerwy i podejrzewam, że jakbyśmy się w tym czasie nie ruszali, to po powrocie w sierpniu byłby duży problem z odpaleniem. Chcieliśmy spróbować swoich sił i cieszymy się, że wspomagają nas sponsorzy. Zobaczymy co z tego wyjdzie – komentował decyzję o powrocie na piasek Daniel Pliński.

Partnerem Daniela Plińskiego na piasku będzie inny siatkarz, Marcin Wika. Z Marcinem znamy się jak łyse konie. Jesteśmy z jednego miasta, więc co roku rekreacyjnie gramy razem. Siatkówka plażowa to inna dyscyplina, więc potrzeba nam jeszcze dużo treningów, ale jesteśmy optymistycznie nastawieni – podkreślał kapitan Cerrad Czarnych Radom.

Eliminacje do mistrzostw Polski rozpoczynają się w przyszły piątek (22 maja) i trwać będą przez cały weekend. Pierwszy turniej siatkarze rozegrają w Poznaniu. – Jest 12 turniejów i wielki finał. Oczywiście każde zwycięstwo i każdy wygrany set będą nas cieszyć, ponieważ poziom jest bardzo wysoki – zaznaczył zawodnik. 

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved