Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mariusz Wlazły wskazał Al-Arabi drogę po Puchar Emira Kataru

Mariusz Wlazły wskazał Al-Arabi drogę po Puchar Emira Kataru

fot. archiwum

Ekipa Al-Arabi już 21. raz w historii sięgnęła po Puchar Emira Kataru. Duży udział w zdobyciu trofeum miał najlepszy zawodnik ostatnich MŚ, Mariusz Wlazły. Przed tą najważniejszą potyczką gracz PGE Skry opuścił niestety Katar i nie świętował z drużyną sukcesu.

Po zakończonym sezonie PlusLigi Wlazły udał się na krótki czas do Kataru, by w ten sposób wspomóc swoją fundację. Pieniądze, które atakujący otrzymał od Katarczyków, mają wspomóc właśnie tę instytucję. Wyjazd okazał się dla atakującego PGE Skry szeregiem nowych doświadczeń, znajomości, a przyniósł za sobą mały, choć niepełny sukces. Mariusz Wlazły zagrał w trzech meczach i choć w pierwszym jego drużyna poniosła porażkę, to dwa kolejne już zapisała na swoim koncie, awansując do finału Pucharu Emira Kataru. Tu jego katarska przygoda się zakończyła, a Al-Arabi musiało radzić sobie bez Polaka w tym najważniejszym starciu.

Były już zespół Wlazłego pojedynek rozgrywał we własnej hali, co też miało niemałe znaczenie w łatwo wygranym meczu. Zespół Al-Rayyan, którego barw broni m.in. Cristian Savani, miał swoje szanse w pierwszym i trzecim secie – nie wykorzystał ich, natomiast gospodarze nadarzających się okazji nie marnowali. Prym na boisku wiódł Osmany Juantorena, który po wygranej odebrał czek na pokaźną sumę, co było nagrodą dla najlepszego zawodnika rozgrywek.

Al-Arabi – Al-Rayyan 3:0
(25:23, 25:14, 25:23)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved