Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MŚ juniorów: Biało-czerwoni niepokonani w Bełchatowie

Kwal. do MŚ juniorów: Biało-czerwoni niepokonani w Bełchatowie

Wygraną z reprezentacją Francji, przy komplecie zwycięstw, biało-czerwoni zakończyli turniej kwalifikacji do MŚ juniorów. Francuzi postawili podopiecznym Jakuba Bednaruka twarde warunki, jednak sił wystarczyło im tylko na wygranie jednego seta.

Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszym spotkaniu Jakub Bednaruk dał pograć zawodnikom, którzy w tym turnieju nie mieli jeszcze okazji prezentować swoich umiejętności. Początkowo dwupunktowe prowadzenie mieli Francuzi (4:2), ale po serii Bartłomieja Lipińskiego w polu zagrywki Polacy wyszli na prowadzenie 7:4. Rywale odrobili część strat (7:8), ale potem seria skutecznych ataków biało-czerwonych ponownie powiększyła dystans między ekipami (15:8). W pewnym momencie podopieczni trenera Bednaruka mieli nawet dziewięć oczek przewagi po punktowej zagrywce Halaby (19:10). Trójkolorowym nie udało się już odrobić strat i po ataku Dominika Depowskiego Polacy wygrali seta 25:17.

Biało-czerwoni dobrze rozpoczęli następnego seta, bo od prowadzenia 3:0. Przewaga utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Po niej obie drużyny kontynuowały grę punkt za punkt, co Polakom udało się zapunktować, to Francuzi odpowiadali tym samym. Po autowej zagrywce Carle’a nasi siatkarze prowadzili jeszcze 14:13, ale potem Jakub Zwiech również zepsuł serwis, po czym Nicolas Szerszen skończył atak i to Les Bleus prowadzili 15:14. Po drugiej przerwie technicznej przewaga gości jeszcze wzrosła – po bloku Médérica Henry’ego wynosiła już trzy oczka (18:15), kolejna skuteczna czapa gości spowodowała, że o czas poprosił Jakub Bednaruk. Po przerwie błąd przekroczenia linii 3. metra popełnił Bartłomiej Lewandowski i oba zespoły dzieliło już 5 punktów (15:20). Wprawdzie biało-czerwoni zdołali jeszcze odrobić trochę strat (18:21, 19:22), ale dobra gra w końcówce Nicolasa Szerszenia dała Francuzom wygraną 25:19.

Początek trzeciej partii był wyrównany, od stanu 4:4 najpierw Polacy odskoczyli po dobrej grze Bartłomieja Lipińskiego (7:4), później stracili nieco prowadzenie i po ataku Henry’ego wynosiło ono tylko jedno oczko (8:7). Po pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni odskoczyli i po bloku Jakuba Zwiecha było 12:9. Kolejne akcje to była gra punkt za punkt, dopiero po błędzie rywali i asie Halaby podopieczni Jakuba Bednaruka zwiększyli dystans (19:15). Zaowocowało to czasem wziętym przez francuskiego szkoleniowca, ale pauza w grze wcale jego podopiecznym nie pomogła. Po ataku Dominika Depowskiego Polacy prowadzili już 23:17 i chociaż trójkolorowi uzbierali jeszcze dwa punkty, to po zbiciu Halaby nasi siatkarze wygrali tę odsłonę 25:19.

Czwartą odsłonę meczu dobrze otworzyli nasi reprezentanci 4:1, ale potem za odrabianie strat wzięli się rywale. Po punktowej zagrywce Henry’ego jego zespół tracił już tylko jeden punkt (4:5), a kolejny as Francuzów dał im remis 7:7. Po pierwszej przerwie technicznej dwa błędy Les Bleus dały gospodarzom dwupunktowe prowadzenie (10:8) i taki dystans punktowy utrzymał się do drugiej przerwy technicznej, na którą oba zespoły schodziły po skutecznej kiwce Jana Tomczaka. Ale prowadzenie miejscowych nie utrzymało się długo i po asie Paofai oraz ataku Szerszenia to rywale prowadzili 19:17. Autowa zagrywka Francuzów i atak Halaby dały remis 19:19. Od tej chwili rozgorzała walka punkt za punkt. Lepiej z tej wojny nerwów wyszli Polacy, którzy po bloku na Patrym wygrali tę odsłonę 26:24 i całe spotkanie 3:1.

Polska – Francja 3:1
(25:17, 19:25, 25:19, 26:24)

Polska: Halaba (8), Depowski (9), Zwiech (13), Lewandowski (4), Tomczak (3), Lipiński (26), Piechocki (libero)

Francja: Patry (21), Paofani (7), Caporiondo (1), Boyer (9), Basic (4), Henry (12), Gatineau (libero) oraz Carle (3), Szerszen (9), Nevot (4) i Lecat (libero)