Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. MŚ juniorów: Polacy, Niemcy i Słoweńcy bez porażki

Kwal. MŚ juniorów: Polacy, Niemcy i Słoweńcy bez porażki

fot. archiwum

Praktycznie pewni wywalczenia awansu na mistrzostwa świata są Polacy, którym miły prezent sprawili Włosi, ogrywając Francuzów. Ciekawsza sytuacja jest w drugiej grupie, w której bez porażki są Niemcy i Słoweńcy, a ich starcie wyłoni uczestnika mundialu.

Turniej w Novej Goricy

Już w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego szansę na awans do mistrzostw świata stracili obecni mistrzowie Europy w kategorii juniorów. Rosjanie w drugim spotkaniu nie ugrali nawet seta, a tym razem zdecydowanie lepsi okazali się od nich reprezentanci Niemiec. Sborna potrafiła jedynie do pierwszej przerwy technicznej nawiązać wyrównaną walkę z rywalami. Po niej nasi zachodni sąsiedzi powoli, lecz systematycznie budowali przewagę, by w końcówkach poszczególnych setów kontrolować sytuację na boisku. Zadanie ułatwiali im Rosjanie, którzy w całym meczu popełnili prawie 30 błędów własnych, jednocześnie nie mogąc zatrzymać przeciwników na siatce. Zaledwie 1 punktowy blok najdobitniej pokazuje bezradność podopiecznych trenera Żbankowa. W ich szeregach ponownie jedynie Aleksander Gonczarow pokazał się z dobrej strony, zapisując na swoim koncie 13 oczek. Niemców do sukcesu poprowadził duet Moritz Karlitzek/David Seybering. Rosjanie jednak o nic nie muszą się martwić – pozycja rankingowa daje im prawo gry w mistrzostwach świata.

Niemcy – Rosja 3:0
(25:19, 25:19, 25:19)Drugie spotkanie również zakończyło się w trzech setach, ale miało znacznie bardziej wyrównany przebieg. Od początku spotkania Belgowie starali się dotrzymać kroku Słoweńcom, ale w dwóch pierwszych setach ta sztuka udała im się do drugiej przerwy technicznej. W końcówkach lepsi okazywali się gospodarze turnieju. W trzeciej odsłonie poszli za ciosem, osiągając znaczne prowadzenie. Kiedy wydawało się, że nic już się nie wydarzy, do walki zerwali się ich rywale, ale gorsi okazali się w walce na przewagi, przez co definitywnie stracili szansę na awans na mundial. Obie drużyny popełniały sporo błędów, ale Słoweńcy potrafili je zbilansować dobrą postawą w polu serwisowym oraz w ataku. Prym w zwycięskim zespole wiódł Toncek Stern, który zapisał na swoim koncie 17 punktów i walnie przyczynił się do tego, że gospodarze kwalifikacji jutro w decydującym meczu o przepustki na mistrzostwa świata zagrają z Niemcami.

Słowenia – Belgia 3:0
(25:20, 25:23, 27:25)


 

Turniej w Bełchatowie

Drugie zwycięstwo w kwalifikacjach odnieśli Polacy, którzy dziś bez problemu odprawili z kwitkiem Austriaków i są praktycznie pewni wywalczenia przepustek na mundial. Z punktu widzenia biało-czerwonych w drugim meczu padł dla nich korzystny rezultat, bowiem Włosi pokonali Francuzów. Mecz był dość zacięty. Do drugiej przerwy technicznej w każdym z setów toczyła się w miarę wyrównana walka. Później bywało różnie, ale sukces odnieśli przedstawiciele Italii. Wygrali oni końcówki w dwóch pierwszych partiach, co postawiło ich w korzystnej sytuacji. Trójkolorowych stać było na zryw w trzeciej odsłonie, w której nacisnęli rywali zagrywką oraz nie dali zatrzymać się blokiem. W pozostałych trzech odsłonach popełniali za dużo błędów własnych, a Włosi zdecydowanie lepiej prezentowali się na siatce – w ataku oraz w bloku, w efekcie czego zasłużenie wygrali. W zwycięskim zespole aż czterech zawodników zdobyło co najmniej 10 punktów, a najskuteczniejszy okazał się Giacomo Raffaelli. Z kolei Francuzom na niewiele zdało się aż 21 oczek zdobytych przez Jana Patry, ponieważ zabrakło mu wsparcia ze strony kolegów.

Był to pojedynek ekip, które turniej w Bełchatowie rozgrywają w formie treningowej – zarówno Francuzi, jak i reprezentacja Włoch zagra w Meksyku, ze względu na pozycję w rankingu.

Włochy – Francja 3:1
(25:22, 25:19, 20:25, 25:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved