Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk Suwałki z brązowym medalem

I liga M: Ślepsk Suwałki z brązowym medalem

fot. Piotr Kochanowski

Po wygranej Campera w tie-breaku w pierwszym pojedynku dwumeczu o brąz niewielu przewidywało, że suwalczanom w widowiskowy sposób uda się powrócić do rywalizacji o medal. Siatkarze Ślepska wrócą jednak z Wyszkowa z 3. miejscem I ligi mężczyzn.

Pierwsze piłki pojedynku obfitowały w wyrównaną walkę – po blokach Tobiasza Wojtkowskiego, atakach po prostej Kamila Skrzypkowskiego i asie serwisowym Macieja Główczyńskiego Ślepsk zszedł na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Przyjezdni chcieli rozpocząć budowanie swojej przewagi od autowej zagrywki Jakuba Peszko, ale zagrania Wojciecha Winnika nie zrekompensowały im oczek zdobytych przez Wojtkowskiego i walka punkt za punkt rozgorzała na dobre (14:14). Z równego rytmu obu ekip nie wybiło nawet skręcenie kostki prawej nogi przez Bartosza Zrajkowskiego, którego koledzy znieśli z boiska (17:17). Kilka kolejnych akcji w wykonaniu Peszko oraz Główczyńskiego dodatkowo spotęgowało emocje, jednak widowiskowy pojedynek oponentów zakończył po przekątnej Krzysztof Modzelewski, rozpoczynając marsz po triumf dla swojej ekipy (20:19). Po błędzie Kowalczyka suwalczanie odrobili straty w małych punktach, a do wygrania dwumeczu pozostały im jeszcze dwa sety (25:22).

Druga partia pokazała, że obu zespołom w równym stopniu zależy na wygranej w tym pojedynku – to jednak gospodarze dzięki Jakubowi Kowalczykowi i Wojtkowskiemu szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Nie ulegało  wątpliwości, że przyjezdni tak łatwo nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa w meczu. Bohatera mieli w tym momencie jednego, a był nim Skrzypkowski, który nie tylko zdobywał oczka z drugiej linii, ale także obijał piłki o blok i sam utrudniał akcje na siatce atakującemu Campera (11:12). To właśnie on stał za całkowitą zmianą postawy gości w drugim secie, bowiem zachęceni jego przykładem suwalczanie podwoili swoją moc ofensywną i dzięki Przemysławowi Smolińskiemu, a także Winnikowi nie tylko odrobili straty, ale i zdobyli cztery punkty przewagi (18:14). Nie oznaczało to jednak mniej emocjonującej ostatniej fazy partii. Na boisku pojawili się Dariusz Szulik i Karol Rawiak, obie ekipy popełniały pomyłki w bloku i zza dziewiątego metra, a wyrównana rywalizacja doprowadziła do gry na przewagi (27:27). Krew zawrzała także w szkoleniowcach rywali, a żółtą kartką został ukarany Jan Such. Wybiło to jego podopiecznych z uderzenia i po dwóch dobrych akcjach Winnika Ślepsk prowadził już 2:0 (29:27).

Gwałtownych zmian na czele nie brakowało także po chwili oddechu – miejscowi mieli już nóż na gardle, co zmotywowało ich do jeszcze większego zaangażowania w walce o każde oczko (8:8). Obie ekipy wymieniały się na prowadzeniu do stanu 14:14, kiedy to po krótkiej Kowalczyka zapunktował Peszko, a w defensywie zaczęli się mylić goście (16:14). Niedociągnięcia nie ominęły także gospodarzy, lecz ich konsekwencje nie były wielkie – plasy po bloku i błędy Jakuba Urbanowicza stały się podwalinami finalnej wygranej Campera Wyszków (18:16). Zagrania Wojtkowskiego i Kowalczyka pozwoliły ich drużynie na bezpieczne dowiezienie pięciu punktów zapasu do samego końca trzeciego rozdania pojedynku (25:20).O tym, że siatkówka jest nieprzewidywalna, siatkarze z Wyszkowa najdobitniej przekonali się w ostatniej partii rywalizacji. Najważniejszym ogniwem ich rywali okazał się być rozgrywający z Suwałk Kacper Gonciarz, któremu udało się ocalić swoją drużynę spod topora i zapewnić jej brązowy medal rozgrywek. Stało się to de facto po długiej wymianie na linii Wójcik-Urbanowicz, która ciągnęła się od pierwszych piłek finalnej rozgrywki (4:5). Od czasu do czasu swoje trzy grosze do wyniku dokładał Winnik, jednak to właśnie ta para „nakręcała” grę zespołów przez większość partii (16:15). Wzorem drugiego rozdania spotkania końcówka przyniosła sporo kontrowersyjnych akcji i walkę na przewagi. Po błędzie Konrada Woronieckiego i asie Peszko było już 24:24, ale punkt zdobyty bezpośrednio zza dziewiątego metra przez Wojtkowskiego dał gospodarzom pierwszą piłkę meczową (27:26). Dzięki Urbanowiczowi i Smolińskiemu udało się jednak wyrównać stan seta, a kropką nad „i” pojedynku okazało się być uderzenie Skrzypkowskiego, po którym przyjezdni zawiesili sobie na szyjach brązowe medale (30:28).

MVP: Kacper Gonciarz

Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 1:3
(22:25, 27:29, 25:20, 28:30)

Wynik pierwszego meczu:
3:2 dla Campera

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved