Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Toruniu wierzą w awans do Orlen Ligi

W Toruniu wierzą w awans do Orlen Ligi

fot. archiwum

Po zajęciu 3. miejsca w I lidze Budowlani Toruń chcą koniecznie wywalczyć miejsce w siatkarskiej elicie. Według prezesa Przemysława Łapińskiego szanse wynoszą 50%. - Już teraz jesteśmy w stanie zapewnić większy budżet niż cztery drużyny z ekstraklasy - mówi.

Na ile dziś Orlen Liga w Toruniu jest realna?

Przemysław Łapiński: – W tej chwili szansę oceniam pół na pół. Bardzo ważne spotkanie ma się odbyć między 20 i 25 maja z przedstawicielami Orlen Ligi, którzy chcą zobaczyć warunki w hali, obejrzeć dokumenty. Ze swojej strony pracujemy, aby na tym spotkaniu było obecne szerokie grono osób. Nie tylko przedstawiciele klubu, ale także miasta i świata biznesu. Jesteśmy po wielu rozmowach, mamy deklaracje kilku ważnych osób i sponsorów. To spotkanie pokaże, że wysokie oceny naszego klubu w polskim środowisku siatkarskich nie są przypadkowe. Bywam na meczach Orlen Ligi i o Toruniu mówi się bardzo dobrze, zwłaszcza o organizacji klubu, poziomie sportowym i widowiskach w naszej hali.

Zaproszenie zależy od rozszerzenia ligi czy może od ewentualnego wycofania któregoś z zespołów?– Trwa dyskusja, czy rozszerzyć ligę do 14 zespołów, czy pozostawić bez zmian. Ten pierwszy wariant jest realny, bo wtedy męska i żeńska liga grałyby takim samym systemem. My jesteśmy spółką akcyjną, już teraz jesteśmy w stanie zapewnić większy budżet niż przynajmniej cztery drużyny z ekstraklasy, a jeszcze trwają rozmowy z wieloma sponsorami, jesteśmy bardzo blisko pozyskania sponsora tytularnego. Naprawdę są podstawy do optymizmu.

W ewentualnej Orlen Lidze będą duże zmiany w składzie?

– Od początku naszą strategią było zatrzymanie 60-70 procent obecnego składu. To młode i rozwojowe zawodniczki. Prawda jest taka, że możemy ich nie utrzymać, jeśli nie będzie ekstraklasy. Trafiły do nas jako młode i niedoświadczone siatkarki, a teraz są już rozpoznawalne i dostają propozycje. Jeśli nie teraz, to będziemy musieli budować drużynę od podstaw. Inna sprawa, że jeżeli nie dostanie się do Orlen Ligi, to zbudujemy skład na mistrzostwo I ligi.

Czy będzie się tym zajmował trener Mariusz Soja?

– Nie ma na razie decyzji. Jestem pełen szacunku dla pracy, jaką trenerzy Soja i Grobelniak wykonali w tym sezonie, ale były także rzeczy, które mniej mi się podobały. Moje stanowisko wymaga weryfikacji i oceny działań pracowników, ale w trakcie rozgrywek nie podejmowałem żadnych działań. Klub starał się zrealizować wszelkie prośby sztabu trenerskiego i drużyny. Kontrakty jeszcze trwają, wyjaśniliśmy sobie ostatnio kilka rzeczy. Co będzie dalej – jeszcze nie wiem.

* – cały wywiad z prezesem Łapińskim w serwisie pomorska.pl

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved