Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Polański zasilił szeregi AZS-u Częstochowa

Łukasz Polański zasilił szeregi AZS-u Częstochowa

Łukasz Polański został nowym graczem AZS-u Częstochowa. Środkowy, występujący ostatnio w BBTS-ie Bielsko-Biała, w piątek podpisał kontrakt z częstochowskim klubem. Jest to pierwszy transfer dokonany przez AZS w międzysezonowej przerwie.

Nowy gracz AZS-u ma 26 lat, jest wychowankiem MKS-u MDK Warszawa. Później występował także w Legii Warszawa, Jokerze Piła, Jastrzębskim Węglu i Effectorze Kielce. Ostatni sezon spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała. W ekipie prowadzonej przez trenera Gruszkę był podstawowym zawodnikiem. W całym sezonie zdobył 99 punktów, z czego większość w ataku.

Mierzący 205 centymetrów wzrostu środkowy sięga piłki w ataku na pułapie 352 cm, a na siatce blokuje piłkę na wysokości 330 cm. W swojej karierze zdobył m.in. brązowy medal ligowy z Jastrzębskim Węglem, z którym występował w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. W reprezentacji Polski kadetów w 2007 roku cieszył się ze srebrnego medalu Mistrzostw Europy oraz z piątego miejsca na Mistrzostwach Świata.

źródło: inf. prasowa, inf. własna