Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Lucerne Open: Dwie porażki i jedna wygrana Polaków w I rundzie

Lucerne Open: Dwie porażki i jedna wygrana Polaków w I rundzie

Z dwiema porażkami i jednym zwycięstwem rywalizację w I rundzie zakończyły polskie pary. Z dalszych gier odpadły pary Bryl/Kujawiak i Kosiak/Rudol. Jedynie duet Łosiak/Kantor dzięki wygranej znalazł się w II rundzie turnieju.

W czwartek Michał Bryl i Kacper Kujawiak zaliczyli dwa zdecydowanie różne występy. Udało im się wygrać 2:0 z niemieckim duetem Fuchs/Kaczmarek, ale ponieśli również porażkę 1:2 z Kanadyjczykami Saxton/Schalk. Drugiego dnia grupowej rywalizacji ich przeciwnikami była włoska para Alex Ranghieri/Marco Caminati. Wyżej rozstawieni Polacy nie byli faworytami tego starcia, ponieważ w turnieju włoski duet spisywał się naprawdę dobrze i odniósł dwa zwycięstwa. Nie inaczej było w piątkowy poranek. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego w pierwszej partii zwyciężyła 21:18 po dosyć ciekawym secie. W drugiej odsłonie siatkarze znad Wisły dali się jednak kompletnie zdominować i team z Półwyspu Apenińskiego rozgromił ich aż 21:11. Tym samym Włosi wygrali grupę F, natomiast Bryl i Kujawiak zajęli druga lokatę i uzyskali promocję do I rundy pucharowej.

Bryl/Kujawiak POL [22] – Ranghieri/Caminati ITA [27] 0:2
(18:21, 11:21)

Po dwóch wygranych z parami z Kanady i Szwajcarii duet Bartosz Łosiak i Piotr Kantor czekała najcięższa grupowa przeszkoda, a mianowicie mecz z Holendrami Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. Rozstawieni z numerem 8 siatkarze z Niderlandów stoczyli z polskimi zawodnikami zacięty pojedynek, z którego wyszli zwycięsko. Biało-czerwoni lepiej zaprezentowali się w premierowej odsłonie, którą przegrali 19:21, natomiast w drugiej partii przewaga rywali była bardziej znacząca i udało im się wygrać do 17. Bez względu na wynik ostatniego grupowego pojedynku Łosiak i Kantor zajmą w grupie H drugą lokatę i awansują do I rundy pucharowej.

Brouwer/Meeuwsen NED [8] – Łosiak/Kantor POL [9] 2:0
(21:19, 21:17)

Kluczowy pojedynek o wyjście z grupy C stoczyli ze sobą reprezentujący Polskę Maciej Kosiak i Maciej Rudol oraz broniący barw Kataru Jefferson Santos Pereira i Cherif Younousse. Obie pary przed ostatnią potyczką w tej fazie turnieju miały na swoim koncie dwie porażki. Na piasku od samego początku lepiej prezentowali się biało-czerwoni, którzy w obu setach dosyć szybko wypracowali sobie przewagę i spokojnie punktowali rywali. Katarska para szczególnie w drugiej partii była bezradna i nie potrafiła „dobić się” do boiska. Wygrywając do 16 i 11, Kosiak i Rudol zapewnili sobie trzecie miejsce w swojej grupie i podobnie jak ich koledzy, zameldowali się w rozgrywkach pucharowych.

Kosiak/Rudol POL [19] – Jefferson/Cherif QAT [30] 2:0
(21:16, 21:11)

Jedynym polskim duetem, który w pierwszej rundzie wygrał mecz, byli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Polacy potrzebowali zaledwie 35 minut, aby uporać się z niemieckim duetem Fuchs/Kaczmarek. Niemcy nie mieli za wiele do powiedzenia i zdobyli zaledwie 11 punktów. Więcej walki było w drugim secie, w którym rywale Polaków toczyli wyrównaną grę i dotrzymywali kroku biało-czerwonym. Niemiecki duet pomimo tego nie zdołał wygrać z polską parą i uległ jej 19:21. Dzięki tej wygranej Polacy awansowali do drugiej rundy, w której zmierzą się z turecką parą Giginoglu/Gögtepe V.

Nieudanie w pierwszej rundzie zaprezentował się duet Michał Bryl i Kacper Kujawiak, który przegrał z minimalnie wyżej rozstawionymi braćmi Ingrosso. Oba sety były stosunkowo wyrównane, ale częściej inicjatywa w nich należała do Matteo i Paolo. Ambitnie grający biało-czerwoni próbowali dotrzymać kroku rywalom, ale ci lepsi okazali się w końcówce premierowej odsłony, wygrywając ją do 17. Nieco lepiej Polakom powiodło się w drugim secie, ale w jego decydujących momentach musieli uznać wyższość reprezentantów Italii, a porażka do 18 zamknęła im drogę do dalszej rywalizacji w Lucernie.

Przez I rundę nie przebrnął także drugi polski duet – Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Polacy nie sprostali rozstawionej z numerem 28. szwajcarskiej parze – Beeler/Strasser. Szczególnie pierwszy set toczył się pod dyktando Szwajcarów, a biało-czerwoni nie potrafili odnaleźć odpowiedniego rytmu gry i skutecznie odpowiadać na zagrania rywali. W efekcie tego zostali rozgromieni do 12, co nie było optymistycznym zwiastunem. W drugiej odsłonie Polacy zaprezentowali się lepiej, ale i tak ton boiskowym wydarzeniom nadawali ich przeciwnicy. Nasi reprezentanci tylko krótkimi fragmentami byli w stanie dotrzymać im kroku, przez co tę część spotkania przegrali 16:21 i również pożegnali się z zawodami.