Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. MŚ juniorów: Zwycięstwo Polaków z Włochami

Kwal. MŚ juniorów: Zwycięstwo Polaków z Włochami

Od zwycięstwa 3:0 nad reprezentacją Włoch rozpoczęli Polacy kwalifikacje do mistrzostwa świata w Bełchatowie. Włoska ekipa jedynie w drugim secie nawiązała wyrównaną grę z biało-czerwonymi i zdobyła w tej partii 22 punkty.

Spotkanie źle zaczęło się dla reprezentacji Polski, bowiem po autowym ataku Artura Szalpuka goście prowadzili 8:4. Jednak od stanu 10:6 Polacy zaczęli odrabiać straty, a głównym autorem punktów w tej części seta był Aleksander Śliwka. I to właśnie po jego ataku na tablicy wyników pojawił się remis 11:11. Jego punktowa zagrywka, następnie atak Jakuba Zwiecha i błąd dotknięcia siatki spowodowały, że na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili trzema punktami. Kiedy w aut obronił piłkę Raffaelli, trener azzurrich poprosił o czas (20:15). Jednak ani ta przerwa, ani ta wzięta przy wyniku 23:17 nic nie pomogły. Po sprytnym plasie Szalpuka Polacy wygrali tę odsłonę 25:19.

Druga odsłona meczu znów zaczęła się od prowadzenia Włochów 7:5. Ale powtórzyła się sytuacja z poprzedniej odsłony – po pierwszej przerwie technicznej nasi siatkarze odrobili straty, a atak Rafała Szymury dał prowadzenie 9:8. Błąd Włochów, a następnie ataki Śliwki i Szymury powiększyły prowadzenie podopiecznych Jakuba Bednaruka do pięciu oczek (14:9). Po kolejnym błędzie azzurrich Polacy prowadzili już 19:11, ale wtedy przytrafił im się przestój. Przestali kończyć swoje ataki, poza tym goście swoje zrobili trudną zagrywką i po asie Vitellego pojawił się na tablicy wyników remis 22:22. Jednak po plasie Szymury (24:22), Polacy mieli pierwsi piłkę setową, którą chwilę później wykorzystał Bartłomiej Mordyl, blokując Di Martino.

Trzeciego seta Polacy zaczęli dobrze, bo po zbiciach Aleksandra Śliwki prowadzili 3:1, po dwóch skończonych akcjach Artura Szalpuka dystans między zespołami wzrósł do pięciu oczek (8:3). Po pierwszej przerwie technicznej Polacy nie zwalniali tempa, jednak Włosi na każdą udaną akcję biało-czerwonych odpowiadali też punktowym zagraniem. Gospodarze utrzymali jednak prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:11 po zbiciu Jakuba Zwiecha. Po niej dwa razy w aut zaatakował Raffaelli (18:11), co spowodowało, że trener zdjął go z boiska i w jego miejsce pojawił się na boisku Mazzon. On skończył dwa ataki, Szymura został zablokowany i prowadzenie polskiej drużyny nieco stopniało 19:14. Ale nasi siatkarze znów odskoczyli – po bloku Mordyla i kolejnej skutecznej akcji Szymury było już 22:14. Takiej przewagi Polacy nie wypuścili już z rąk i po punktowej zagrywce Bartłomieja Mordyla mogli się cieszyć z wygranego meczu.

Polska – Włochy 3:0
(25:19, 25:22, 25:17)

Polska: Zwiech (5), Bieńkowski (2), Śliwka (19), Szalpuk (9), Szymura (7), Mordyl (11), Piechocki (libero) oraz Halaba
Włochy: Vitelli (7), Rafaelli (10), Pistolesi (1), Di Martino (3), Della Volpe (2), Argenta (15), Balaso (libero) oraz Cavuto (1) i Mazzon (2)