Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ juniorek: Porażka Serbii, Włoszki zgodnie z planem

Kwal. do MŚ juniorek: Porażka Serbii, Włoszki zgodnie z planem

Włoszki w swoim drugim meczu pokonały Słowenię i było to ich drugie zwycięstwo. Natomiast w drugiej grupie gospodynie - Serbki - uległy po zaciętym meczu ekipie Francji 2:3. Turczynki zgodnie z planem wygrały z Czeszkami 3:1.

Turniej w Ruma

W turnieju rozgrywanym w Serbii ekipa Czech uległa Turcji 1:3. W pierwszym secie spotkania lepsze okazały się siatkarki znad Bosforu, które prowadziły 16:10, Czeszki co prawda zniwelowały różnicę punktową do dwóch "oczek" (16:18), jednak lepsze w tym secie okazały się Turczynki i wygrały 25:18. Czeszki, pomimo przegranej w premierowej odsłonie nie poddały się i to one wygrały 25:23. Dwa kolejne sety toczyły się pod wyraźne dyktando ekipy z Turcji, która wygrała cały mecz 3:1. Najlepiej punktującą zawodniczką czeskiej reprezentacji okazała się Michaela Mlejnková, zapisała ona na swoim koncie 21 punktów. W tureckiej reprezentacji najlepsza okazała się Hande Baladin, która zdobyła 19 „oczek". – Był to nasz pierwszy mecz przeciwko Czeszkom, nie znaliśmy tej reprezentacji, nie widzieliśmy ich meczów. Tym bardziej cieszy nas wygrana – powiedziała kapitan Turcji Arelya Karasoy. Zawiedziona postawą swojej drużyny była Marie Kurkova, kapitan Czeszek. – Popełniłyśmy zbyt wiele błędów pierwszym secie. W drugiej partii nasza gra wyglądała lepiej, ponieważ wyeliminowałyśmy nasze błędy i przez to wygrałyśmy. W trzecim i czwartym secie ponownie myliłyśmy się i było to przyczyną naszej porażki – powiedziała zawodniczka.

Czechy – Turcja 1:3
(18:25, 25:23, 19:25, 12:25)

Gospodynie – Serbki – uległy ekipie Francji 2:3. Najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania została Helena Cazauta, która zdobyła 24 punkty. Natomiast dla gospodyń najwięcej punktów zdobyła Sara Loza, zapisała ona na swoim koncie 17 „oczek". Od samego początku premierowej odsłony spotkania dominowała ekipa trójkolorowych, która prowadziła 5:2, 11:7. Wówczas o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Marijana Boricic. Jej podopieczne zniwelowały straty do jednego punktu i przegrywały 11:12. Będące w natarciu młode siatkarki z Francji nie dały za wygraną i odniosły zwycięstwo w pierwszym secie (25:23). Podrażnione przegraną w pierwszej partii Serbki poprawiły swoją grę w obronie i ataku i przez niemal cały drugi set to one były stroną dyktującą warunki gry na boisku. Prowadzenie ekipy Serbii nie było zagrożone ani przez moment i wygrała ona tę część meczu w stosunku 25:23. W trzeciej odsłonie spotkania Serbia kontynuowała swoją skuteczną oraz efektowną grę i ponownie okazała się być lepsza od swoich rywalek. Podrażnione takim obrotem sprawy reprezentantki Francji w czwartym secie prowadziły 8:0 i tym razem to one były lepsze w tej partii. Wygrana ta sprawiła, że o końcowym sukcesie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsze jeszcze raz okazały się podopieczne Gaela Le Draouleca. Które od samego początku prowadziły i odniosły zwycięstwo 15:8. Bardzo zadowolony z wygranej był trener Le Draoulec. – Jestem bardzo zadowolony z wygranej, popełniliśmy mniej błędów i dzięki temu zwyciężyliśmy. Doskonale zdajemy sobie sprawę ile znaczy dla Serbii Tijana Bosković. Trenerka Serbii była zawiedziona postawą swoich zawodniczek. – Nie pokazaliśmy swojej najlepszej gry, robiliśmy co mogliśmy, ale nam się nie udało. Jutro musimy zagrać lepiej – podsumowała mecz trenerka Serbii.

Serbia – Francja 2:3
(17:25, 25:23, 25:21, 19:25, 8:15)

Turniej w Anapa

W swoim drugim spotkaniu Włoszki wygrały 3:1 ze Słowenią i o pierwsze miejsce w grupie zagrają z gospodyniami turnieju – Rosjankami. W pierwszej partii spotkania lepsze okazały się Słowenki, nadawały one ton wydarzeniom na boisku i ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone. Ekipa ze Słowenii prowadziła 16:9, 21:14 i wygrała 25:17. W drugiej partii spotkania dominowały Włoszki, a liderką w ich zespole była Anna Danesi . Włoszki wygrały po zaciętej grze na przewagi 26:24. W trzecim secie wyrównana gra toczyła się do stanu 16:16, po czym po raz kolejny do głosu doszła drużyna z Półwyspu Apenińskiego i wygrała tę partię spotkania 25:22. W czwartej a zarazem ostatniej odsłonie spotkania najpierw dominowały siatkarki ze Słowenii i prowadziły 16:11. Skrzydła podcięła im kontuzja libero Maji Pahor i podopieczne Joze Casara stopniowo zaczęły tracić punkty i przegrały 19:25. W swoim ostatnim meczu rywalem Słowenii będzie reprezentacja Polski.

Włochy – Słowenia 3:1
(17:25, 26:24, 25:22, 25:19)