Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Krzysztof Bieńkowski: Chcemy wygrać wszystkie mecze

Krzysztof Bieńkowski: Chcemy wygrać wszystkie mecze

fot. archiwum

- Nie zamierzamy odpuszczać żadnego meczu, gdyż wiemy, jak ważne jest każde zwycięstwo w tych kwalifikacjach. Chcemy wygrać wszystkie mecze i wywalczyć awans na mundial - mówi rozgrywający reprezentacji Polski juniorów, Krzysztof Bieńkowski.

Na przygotowania do kwalifikacyjnego turnieju w Bełchatowie nie mieliście zbyt wiele czasu. Czy było go wystarczająco dużo, aby przypomnieć sobie ćwiczone wcześniej schematy gry i wkomponować do zespołu nowe ogniwa?

Krzysztof Bieńkowski: – Rzeczywiście, czasu na przygotowania nie było zbyt wiele. Na szczęście większość z nas grała już ze sobą w klubie lub w reprezentacji juniorów, także nie musieliśmy się specjalnie zgrywać. Myślę, że wykorzystaliśmy ten krótki czas, który mieliśmy, najlepiej jak było można. Graliśmy kilka sparingów z reprezentacją seniorów, która również przebywała na zgrupowaniu w Spale. Z meczu na mecz nasza gra wyglądała coraz lepiej. Czujemy się dobrze i liczymy, że przełoży się to na naszą dobrą grę w nadchodzących dniach.W obecnej sytuacji chyba bezcenna była konfrontacja z belgijskimi juniorami? Jak ją oceniasz i nad czym musicie popracować jeszcze przed weekendowymi meczami?

– Spotkanie z Belgami było jednym z kilku sparingów, które rozegraliśmy w trakcie przygotowań. Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie, co przełożyło się również na korzystny dla nas wynik. Oczywiście, musimy jeszcze dopracować kilka elementów, ale jesteśmy na dobrej drodze, aby korzystnie zaprezentować się w kwalifikacjach.

W kwalifikacjach zagracie już według nowych przepisów, zgodnie z którymi jakiekolwiek dotknięcie siatki będzie błędem. Jak duże będzie to utrudnienie?

– Nie da się ukryć, że jest to duża zmiana i że będzie to pewne utrudnienie. Staraliśmy się jednak pracować nad tym na treningach. Myślę, że będziemy dobrze przygotowani do tej zmiany.

Czy w związku z tym, że wasz rocznik zdobył już trzy medale mistrzostw świata i Europy, spoczywa na was presja związana z wywalczeniem kwalifikacji na juniorski mundial?

– Presja oczywiście jest, ale nie sądzę, żeby była większa niż zwykle. Każdy z nas chce awansować do mistrzostw świata, żeby zagrać w ostatnich dla nas juniorskich rozgrywkach. To jest nasza największa motywacja. Damy z siebie wszystko, żeby wywalczyć awans na juniorski mundial.

Wielu z was ma już za sobą grę w PlusLidze. Jak pomocne w kwalifikacjach może się okazać doświadczenie zdobyte w rywalizacji w elicie?

– Doświadczenie zdobyte na polskich parkietach, nie tylko w PlusLidze, ale również w I lidze, będzie bardzo pomocne. Czujemy się pewniej na boisku, jesteśmy bardziej ograni niż wcześniej. Ta pewność siebie może okazać się bardzo ważna w decydujących momentach, kiedy trzeba będzie zachować zimną krew i robić swoje.

A jak oceniasz grupowych przeciwników. Trudniejsi będą do ogrania technicznie grający Francuzi czy jednak przykładający dużą uwagę do taktyki Włosi, z którymi zagracie na inaugurację turnieju?

– Nie możemy zlekceważyć żadnego z naszych rywali. Francuzi zdobyli brąz w mistrzostwach Europy, co mówi już samo za siebie. Włosi grali naprawdę dobrze w tych samych mistrzostwach, pokonując między innymi Rosję. Trochę pechowo nie udało im się wtedy wyjść z grupy, także są mocnym zespołem. Nie należy również zapominać o nieobliczalnej Austrii. Nie zamierzamy odpuszczać żadnego meczu, gdyż wiemy, jak ważne jest każde zwycięstwo w tych kwalifikacjach. Chcemy wygrać wszystkie mecze i wywalczyć awans na mundial.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved