Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiany nie ominą ekipy z Łodzi

Zmiany nie ominą ekipy z Łodzi

fot. Łukasz Krzywański

Od ostatniego meczu Budowlanych Łódź minął zaledwie tydzień, a już wiadomo, że drużyna przejdzie prawdziwą rewolucję. Ze składu, który wywalczył w tym sezonie siódmą lokatę, pozostanie na pewno pięć zawodniczek. Los pozostałych już jest po części znany.

Łódzki zespół zakończył rozgrywki na siódmym miejscu, takim samym jak rok i dwa lata temu. Ale w poprzednich sezonach kończył rywalizację z ośmioma zwycięstwami, podczas gdy teraz miał ich aż 15. Dotarł też do półfinału Pucharu Polski. Pozostał jednak spory niedosyt, bo gdyby nie fatalny początek, byłaby szansa nawet na awans do czwórki. Łodzianki na własne życzenie odpadły także już w pierwszej rundzie play-off o piątą pozycję, przegrywając spotkanie z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

W polskiej kobiecej siatkówce różnice w budżetach drużyn z czołówki a reszty sięgają kilkuset procent. Jednak w Budowlanych nie rezygnują ze wzmacniania zespołu. Jak już informowaliśmy, kontrakty przedłużyły Sylwia Pycia, Martyna Grajber i Ewelina Sieczka, a wciąż ważne mają Gabriela Polańska oraz Dorota Medyńska. Trwają rozmowy z Sanją Popović, ale najskuteczniejsza zawodniczka Orlen Ligi czeka na lepsze finansowo oferty. Szefowie tajemniczo twierdzą, że mają przygotowaną alternatywę dla słynnej Chorwatki.

Wiadomo już, że z Łodzią pożegnały się obie rozgrywające. Z Magdaleną Śliwą nie przedłużono umowy, a według nieoficjalnych informacji ma przenieść się do Aluprofu Bielsko-Biała. Jej zmienniczka Emilia Kajzer będzie grać w Legionovii. Podstawową rozgrywającą ma być siatkarka z Czech, a rywalizować z nią będzie młoda Polka. W Budowlanych na razie nie chcą zdradzić ich nazwisk.To nie koniec rozstań. Do Muszynianki przenosi się Natalia Skrzypkowska, zaś młoda środkowa Aleksandra Sikorska ma występować w Impelu Wrocław razem z Katarzyną Skowrońską-Dolatą, która po latach wróciła do kraju. Odejść zamierza też juniorka Joanna Pacak, zaś z Valerie Courtois zrezygnowano. Nazwiska ich następczyń mamy poznać już wkrótce. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie los doświadczonej Doroty Ściurki.

Więcej w serwisie lodz.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved