Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rozpoczęły się kwalifikacje do mistrzostw świata juniorek

Rozpoczęły się kwalifikacje do mistrzostw świata juniorek

fot. archiwum

W Anapie rozpoczęły się kwalifikacje do mistrzostw świata juniorek, w których oprócz Polek grają też Włoszki, Rosjanki i Słowenki. W drugim meczu gospodynie rozgromiły siatkarki z południa Europy w trzech setach. Jutro rusza turniej w Serbii.

Druga runda europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata juniorek – przypomnijmy, pierwsza odbyła w styczniu – ruszyła dzisiaj. W Anapie w pierwszym meczu Włoszki wygrały z Polkami, zaś w drugim gospodynie nie dały większych szans Słowenkom. Jednak spotkanie to rozpoczęło się od gry punkt za punkt, dopiero kilka akcji później Rosjanki zaprezentowały swoje umiejętności w bloku, co pozwoliło im nieco odskoczyć, ale rywalki szybko zmniejszyły dystans (9:8). Miejscowe jednak skoncentrowały się na swojej grze i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już czterema oczkami. Katem siatkarek ze Słowenii okazała się Anastazja Barczuk, której seria punktowa pozwoliła jeszcze bardziej powiększyć prowadzenie jej drużynie. W rezultacie Sborna wygrała tego seta do 16.

Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set, w którym do dobrej gry Barczuk dołączyła Tatiana Jurinskaja. Szybko na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:2, potem 16:7. Rosjanki wygrały tę odsłonę meczu do 11. Gościom udało się wrócić w pewnym stopniu do gry w trzeciej partii, częściowo dzięki dobrej grze swoich skrzydłowych, a częściowo dzięki błędom popełnianym przez gospodynie. Dzięki temu prowadziły nawet 8:5, ale zepsuta zagrywka Niny Markovic okazała się sygnałem do odwrotu dla jej ekipy. Rosjanki wróciły do swojej gry, zdobyły sześć punktów z rzędu po serii bloków i wygrały tego seta 25:15. – Dzisiaj moje zawodniczki pokazały, że potrafią zrobić wszystko. Jedyna zła rzecz to liczba popełnionych błędów, ale popracujemy nad tym – skomentował grę swojego zespołu Petr Kovrin.

Jutro rusza również turniej w Serbii, gdzie oprócz gospodyń o kwalifikację powalczą Francuzki, Czeszki i Turczynki.Rosja – Słowenia 3:0
(25:16, 25:11, 25:15)

Zobacz również:
Kwal. MŚ juniorek: Zły początek Polek

 

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved