Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Negro: To była łatwa decyzja

Nicola Negro: To była łatwa decyzja

fot. Łukasz Krzywański

- W minionym sezonie było kilka dobrych siatkarek i niektóre chcielibyśmy zatrzymać. Będziemy obserwować rynek transferowy, analizować, które zawodniczki mogą okazać się dla nas pomocne - mówi nowy trener Impelu, Nicola Negro.

Jak emocje po podpisaniu umowy?

Nicola Negro:Jestem bardzo zadowolony, że mogę tu być, ponownie w Polsce. Chciałem podziękować władzom Impelu i klubowi, że będę mógł tu pracować. Kiedy dostałem propozycję pracy z Wrocławia, bardzo się ucieszyłem i podszedłem do tego z dużym entuzjazmem. Byłem tutaj z innymi zespołami i od zawsze wiedziałem, że ten klub jest bardzo dobrze zorganizowany i poukładany.

Podoba się panu we Wrocławiu?Pierwszy raz byłem tu w 2009 roku z reprezentacją Turcji na mistrzostwach Europy w Hali Stulecia, która jest jak muzeum. To bardzo piękne miasto.

Kiedy miał pan pierwszy telefon od władz klubu?

Jakiś czas temu. Potem pozostawaliśmy w kontakcie, ale tak poważnie rozmawialiśmy dopiero w ostatnich dniach. Rozważaliśmy pewne rozwiązania i zdecydowaliśmy się ostatecznie nawiązać współpracę. Dla mnie osobiście to była łatwa decyzja, by zaakceptować propozycję Impelu Wrocław. Jak mówiłem – znam ten klub. Wiem, że jest profesjonalny i poważny.

A kiedy dowiedział się pan, że Kasia Skowrońska będzie pana zawodniczką?

Niedawno. (śmiech) Muszę powiedzieć, że to świetny prezent od klubu. (śmiech)

Jaki będzie pana wpływ na budowanie drużyny? Ma pan takie zawodniczki, które chciałby mieć koniecznie w składzie?

Jeszcze za wcześnie, by o tym rozmawiać. Rozważamy różne możliwości. W tej drużynie w minionym sezonie było kilka dobrych siatkarek i niektóre chcielibyśmy zatrzymać. Będziemy obserwować rynek transferowy, analizować, które zawodniczki mogą okazać się dla nas pomocne, by w drużynie była rywalizacja. Tak czy inaczej – pozyskanie Kasi Skowrońskiej to na początek naprawdę duża sprawa. Moim zdaniem to nie tylko sportowa gwiazda, ale też siatkarka, która jest bardzo pracowita. Może być liderem tej drużyny.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved