Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dariusz Parkitny: Walczyliśmy ze wszystkim

Dariusz Parkitny: Walczyliśmy ze wszystkim

fot. Tomasz Tadrała

Ostrowczanki mogą zaliczyć debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej do udanych, bowiem zakończyły sezon Orlen Ligi na 9. miejscu. - Dziewczyny wytrwały i chciałbym im za to bardzo podziękować - mówił po ostatnim meczu trener KSZO.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ostatnie mecze w lidze rozgrywał z PGNiG Naftą Piła. Oba spotkania wygrał, ale w rewanżu miał wiele kłopotów ze stawiającymi silny opór pilankami. O ile pierwszy set padł gładko na konto ostrowczanek (25:19), o tyle w kolejnym przyjezdne poprawiły się we wszystkich elementach i to one zapisały seta na swoje konto. Trzecia partia to prawdziwa dominacja zespołu KSZO. Wysoka wygrana do 11 zapewniła gospodyniom meczu 9. miejsce na koniec sezonu. – Była walka, dużo fajnych wymian. Kibicom musiał się chyba ten mecz podobać. Nam zresztą też, bo wygraliśmy oba mecze, które były dla nas najważniejsze, o 9. miejsce. Z tego się cieszymy. Walczyliśmy ze wszystkim, przede wszystkim ze zdrowiem. Dziewczyny wytrwały i chciałbym im za to bardzo podziękować – powiedział po spotkaniu trener KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Dariusz Parkitny.

Szkoleniowiec nie ukrywał, że cały sezon dał się we znaki wszystkim zawodniczkom. Podkreślił również, że jest dumny ze swoich podopiecznych, że wytrzymały trudy rozgrywek. – Mamy w zespole dziewczyny doświadczone, średnio doświadczone i mniej doświadczone, taką mieszankę. Przez minimum cztery miesiące trenowaliśmy w okrojonym składzie. Z dwoma środkowymi gra się bardzo ciężko. Widać było chyba zresztą, że Sophie Godfrey grała ostatkiem sił. Ten ostatni mecz w jej wykonaniu to amplituda zmęczenia, bólu pleców, że sama chyba nie wie, jak to wyglądało. Mam do niej wiele szacunku za to, że wytrzymała – zakończył Parkitny.

 źródło: inf. własna, kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved