Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alicja Stefańska: Pokazałyśmy waleczny charakter oraz serce do gry

Alicja Stefańska: Pokazałyśmy waleczny charakter oraz serce do gry

fot. Piotr Woźniak

Siatkarki KSZO zakończyły sezon na 9. pozycji, pokonując w dwumeczu pilanki. - Pomimo wszystkich problemów, nie poddałyśmy się. Pokazałyśmy waleczny charakter oraz serce do gry - mówi jedna z bohaterek środowej potyczki, Alicja Stefańska.

Wykonałaś 40 ataków i byłaś jedną z najlepiej punktujących zawodniczek ostatniego meczu, aż trudno uwierzyć w to, że to dorobek siatkarki, która najlepiej czuje się na pozycji libero. Czy dla ciebie samej również jest to zaskoczenie?

Alicja Stefańska: – Czy jest to dla mnie zaskoczenie? Ja po prostu bardzo się cieszę, że miałam szansę na grę w całym meczu i że pokazałam się z dobrej strony. Cieszy mnie też fakt, że mogę pomóc drużynie zarówno grając na pozycji libero, jak i w ataku czy w przyjęciu. Siatkówka to gra zespołowa, gdzie należy się uzupełniać. Myślę, że dobrze wypełniłam swoje zadanie. Szkoda, że szansę gry dostałam przez kontuzje innych koleżanek z drużyny, ale taki jest sport i tego nie ominiemy.

Pomimo osłabień w składzie, pokazałyście jako drużyna, że sportowo zasłużyłyście na to 9. miejsce, które zajęłyście również po fazie zasadniczej. To dobre miejsce dla beniaminka Orlen Ligi?– Uważam, że 9. miejsce dla beniaminka w najwyższej klasie rozgrywkowej jest bardzo dobre. Nie należy zapominać, że bardzo mało zabrakło nam, aby znaleźć się w ósemce Orlen Ligi. Pomimo wszystkich problemów, które dotknęły klub w tym sezonie, my nie poddałyśmy się. Pokazałyśmy swój waleczny charakter oraz wielkie serce do gry.

W tym ostatnim meczu pokazałyście ogromny charakter, bo przegrywałyście w tie-breaku już 7:12, miałyście również zapewnione już zwycięstwo w całej rywalizacji, a mimo to odwróciłyście losy spotkania. Prawie cały mecz grałyście jedną szóstką. Skąd wzięłyście energię na te ostatnie akcje meczu?

– Przy wyniku 2:1 wiedziałyśmy, że 9. miejsce należy już do nas. Jednak końcowy rezultat spotkania też się dla nas liczył. Każda z nas chciała wygrać ten mecz i zakończyć sezon pozytywnym akcentem dla samej siebie. Muszę przyznać, że z samego tie-breaka niewiele pamiętam (uśmiech). Sił już zaczęło brakować, ale wiara w zwycięstwo była bardzo duża. Sama nie wiem jak z wyniku 7:12 doprowadziłyśmy do remisu. Jednak teraz to już nie jest istotne. Najważniejszy jest wynik 3:2 dla nas i zwieńczenie sezonu wygraną.

Ten sezon był dla KSZO przełomowy, podobnie jak dla wielu z was, bo debiutowałyście w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jaki moment z tego sezonu najbardziej zapadł tobie w pamięć?

Takich momentów było kilka. Na pewno do nich zaliczę pierwszy mecz sezonu z Atomem Trefl Sopot, gdzie towarzyszyły mi niesamowite emocje. Nie zapomnę również mojego pierwszego wejścia na boisko w meczu przeciwko Legionovii Legionowo. I oczywiście ostatniego wygranego meczu z Naftą Piła, gdzie dostałam szansę gry w pełnym wymiarze, nie na swojej nominalnej pozycji i z lekkim horrorem w końcówce (uśmiech). To był długi i ciężki sezon, ale jestem bogatsza o duże doświadczenie zarówno to meczowe, jak i pozaboiskowe.

Masz okazję, by obserwować rozwój siatkówki w Ostrowcu Św., bo zanim trafiłaś do KSZO występowałaś w Jedynce Ostrowiec. Czy uważasz, że jest szansa, by dzięki waszym sukcesom siatkówka była tutaj jeszcze popularniejsza i coraz więcej wychowanek KSZO trafiało do zespołu z Orlen Ligi?

– Nie ukrywam, że bardzo bym sobie tego życzyła, aby siatkówka w Ostrowcu Św. dalej się rozwijała. Klub ma teraz problemy finansowe. Nie wiemy jak to się zakończy, ale trzymam kciuki, ponieważ szkoda byłoby to wszystko stracić. W Ostrowcu jest wspaniała hala sportowa, wielu sympatyków sportu. Jeśli chodzi o młode zawodniczki z Ostrowca, na pewno dużo pracy przed nimi. Ja życzę im powodzenia i mam nadzieję, że zobaczymy się na parkietach Orlen Ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved