Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ważne decyzje władz FIVB

Ważne decyzje władz FIVB

fot. archiwum

W środę zarząd FIVB poinformował o kilku bardzo ważnych decyzjach. Najważniejszą jest zmiana gospodarza mistrzostw świata w kategorii juniorek. Po wycofaniu się Cypru rolę tę przejęło Portoryko. Nie jest jednak znany jeszcze termin imprezy.

Wycofanie się gospodarza tak ważnej imprezy jest na pewno sporą niespodzianką i przysparza wiele kłopotów. Ostatecznie Cypr zastąpiło Portoryko. Zorganizowanie takiej imprezy jak MŚ nie jest łatwe, więc wciąż nie wiadomo, kiedy się ona odbędzie. Z pewnością komplikuje to także pracę klubom, w których grają uczestniczki turnieju, a także samym zakwalifikowanym do turnieju reprezentacjom. Miejmy nadzieję, że te problemy nie będą dotyczyły reprezentacji Polski, która już w czwartek w rosyjskiej Anapie rozpocznie walkę o udział w mundialu. Polki zagrają kolejno z Włochami, Rosją i Słowenią.

Władze FIVB poinformowały także o innych, nieco mniej ważnych sprawach. Począwszy od Ligi Światowej, o końcowym miejscu w tabeli najpierw decydowała będzie liczba zwycięstw. Zadecydowano także, aby krajowym federacjom i konfederacjom nadesłać przypomnienie o tym, że rozgrywki ligowe mają być zatrzymane od 23 grudnia do 10 stycznia ze względu na kontynentalne kwalifikacje olimpijskie.

 źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved