Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Transferowy hit Impelu! Katarzyna Skowrońska wraca do Polski

Transferowy hit Impelu! Katarzyna Skowrońska wraca do Polski

fot. Mirosław Stroński

Katarzyna Skowrońska-Dolata od nowego sezonu będzie bronić barw Impelu Wrocław. O tym transferze klub z województwa dolnośląskiego poinformował na środowej konferencji prasowej kończącej sezon. To powrót zawodniczki na polskie boiska.

Atakująca miała wiele ofert z naszego kraju i ostatecznie zdecydowała się związać z wrocławskim klubem. Ostatni raz w polskiej lidze reprezentantka Polski grała w barwach Nafty Gaz Piła, którą opuściła po sezonie 2004/2005. Od tego momentu Katarzyna Skowrońska-Dolata przez pięć lat świetnie radziła sobie na boiskach włoskiej Serie A, grając sezon w Minetti Infoplus Vicenza Volley i po dwa sezony w Asystelu Novara i Scavolini Pesaro. Następne trzy sezony to przygoda siatkarki z ligą turecką, a także ligą chińską. Po dwóch latach gry w Azji Skowrońska na dwa lata wylądowała w Rabicie Baku i stamtąd już trafiła do Impelu Wrocław.

Polska atakująca jest jedną z najbardziej utytułowanych siatkarek z naszego kraju, a na koncie ma m.in. trzy mistrzostwa Europy (w tym jedno kadetek) i była jednym z ważniejszych punktów w walce „złotek” o te trofea. W karierze klubowej tych sukcesów było jeszcze więcej od dwóch mistrzostw Włoch, po mistrzostwo Turcji i mistrzostwo Chin, a także klubowe mistrzostwo świata, po które sięgnęła z Fenerbahce Stambuł. Ostatnio na jej konto powędrowały dwa mistrzostwa Azerbejdżanu.

Z drużyną, którą poprowadzi Nicola Negro, reprezentantka naszego kraju związała się na jeden sezon.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved