Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy juniorzy gotowi do walki o przepustkę na mistrzostwa świata

Polscy juniorzy gotowi do walki o przepustkę na mistrzostwa świata

fot. archiwum

Od piątku do niedzieli w Bełchatowie rozegrany zostanie eliminacyjny turniej do mistrzostw świata juniorów z udziałem Austrii, Francji, Polski i Włoch. Awans na czempionat globu uzyska tylko zwycięzca rywalizacji.

W 2014 roku Polska zdobyła w mistrzostwach Europy juniorów srebrny medal, przegrywając w finale z Rosją 0:3. Jednak dzięki awansowi do finału ominęła ją konieczność walki w pierwszej fazie europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata juniorów. Biało-czerwoni do walki włączą się w drugim, a zarazem ostatnim etapie kwalifikacji. W nim w Bełchatowie o jedną przepustkę na mundial zagrają z rówieśnikami z Francji, Włoch oraz Austrii.

Przypomnijmy, że od kwietnia trenerem reprezentacji Polski juniorów jest Jakub Bednaruk. Objął on tę funkcję po powołaniu dotychczasowego szkoleniowca, Jacka Nawrockiego, na trenera kadry narodowej seniorek. Trener Bednaruk jest niezwykle ceniony za pracę z młodymi siatkarzami, których kariery kapitalnie rozwijają się pod jego okiem, a później w innych klubach. W minionym sezonie świetne recenzje zbierali m.in. Śliwka i Szalpuk, grający w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej.

Jesteśmy dobrze przygotowani, czujemy się mocni i wiemy o co gramy – powiedział Jakub Bednaruk. – Awans do finałowego turnieju mistrzostw świata jest naszym najważniejszym celem. Przystąpimy do gry mocno skoncentrowani i zmobilizowani – zakończył selekcjoner kadry.Kadra Polski na eliminacje MŚJ:

Rozgrywający: Krzysztof Bieńkowski, Jan Tomczak
Atakujący: Bartłomiej Lipiński
Środkowi: Jakub Kochanowski, Jakub Lewandowski, Bartłomiej Mordyl, Jakub Zwiech
Przyjmujący: Dominik Depowski, Paweł Halaba, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka
Libero: Kacper Piechocki

Program turnieju:

piątek
17.00 Polska – Włochy
20.00 Austria – Francja

sobota
15.00 Włochy – Francja
18.00 Polska – Austria

niedziela
15.00 Włochy – Austria
18.00 Polska – Francja

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved