Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Rzeszowianki zakończyły sezon na 11. pozycji

Orlen Liga: Rzeszowianki zakończyły sezon na 11. pozycji

Siatkarki Developresu Rzeszów zakończyły ligowy sezon na przedostatnim miejscu w tabeli. Rzeszowianki pewnie wygrały w rywalizacji do dwóch zwycięstw z Pałacem Bydgoszcz. Po sobotnim triumfie 3:1, tym razem pokonały one pałacanki bez straty seta.

Spotkanie świetnie rozpoczęły rzeszowianki, które początkowo wyraźnie górowały nad rywalkami, wygrywając 6:0. Pałacanki pierwszy punkt zdobyły po bloku Fojucik na Głaz (1:6). Do pierwszej przerwy w secie prowadzenie gospodyń stopniało do czterech oczek (8:4). Taka różnica między zespołami była jednak chwilowa. Po wznowieniu gry bowiem przewaga rzeszowianek znów zaczęła rosnąć i wkrótce wynosiła już sześć oczek (12:6). Przy stanie 15:10 jednak dobre ataki Polak pozwoliły bydgoszczankom ponownie zbliżyć się do rywalek. Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki Pałacu przegrywały już 13:16. Przerwa najwyraźniej wybiła z rytmu gospodynie, gdyż chwilę po niej przyjezdne doprowadziły do remisu po 16, a następnie wygrywały już 20:17. Wydawało się, że pałacanki zmierzają do zwycięstwa w secie, prowadziły już nawet w końcówce 24:22. Siatkarki z Rzeszowa wyrównały jednak i o wyniku partii decydowała gra na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej miejscowe, które triumfowały 27:25.

Druga odsłona początkowo należała do zawodniczek z Bydgoszczy (5:2). Przy stanie 4:7 jednak rzeszowianki zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do remisu (7:7). One też minimalnie wygrywały na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po powrocie zespołów na parkiet gra przez moment toczyła się punkt za punkt, a na drugim regulaminowym czasie o krok przed rywalkami były przyjezdne (16:15). Po przerwie dołożyły one do wyniku jeszcze jedno oczko (17:15), ale dwupunktową stratę gospodynie szybko zniwelowały (17:17). Chwilę potem zaś to one miały dwa oczka nadwyżki, by w końcówce odskoczyć jeszcze na pięć punktów (22:17). Tym samym rzeszowianki pewnie zmierzały do zwycięstwa w tej partii, którą wygrały 25:18.

Trzeci set rozpoczął się podobnie, jak poprzedni, ale tym razem na prowadzeniu 5:2 znalazły się siatkarki Developresu. Nie cieszyły się one jednak przewagą długo, gdyż wkrótce rywalki je doszły i było po 6, a gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Dopiero przy stanie po 14 odskakiwać zaczęły miejscowe. I tak, na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy prowadzeniu siatkarek z Rzeszowa 16:14. Po wznowieniu gry dwa skuteczne ataki Twardowskiej i Polak doprowadziły do remisu. Walka ponownie zatem wyrównała się, a zacięta wymiana ciosów trwała już do samego końca. Seta rozstrzygała ostatecznie gra na przewagi. I tym razem szczęście dopisało rzeszowiankom, które wygrały 26:24, a całe spotkanie 3:1, mogąc cieszyć się tym samym z zajęcia 11. lokaty w Orlen Lidze.

Developres Rzeszów – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(27:25, 25:18, 26:24)

Developres: Nowakowska (9), Hawryła (6), Śliwińska (15), Głaz (13), Mucha (16), Budzoń (1), Borek (libero) oraz K. Filipowicz (3) i P. Filipowicz
Pałac: Polak (11), Biedziak (2), Misiuna (8), Twardowska (4), Dybek, Skorupa (4), Korabiec (libero) oraz Pieczka, Fojucik (13) i Tomczyk