Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Na kilka dni przed startem w LŚ Holendrzy przegrali sparing

Na kilka dni przed startem w LŚ Holendrzy przegrali sparing

Reprezentacja Holandii przygotowuje się do majowych kwalifikacji do ME oraz do LŚ, którą rozpocznie niebawem. Małym sprawdzianem dla ekipy Oranje był sparing z Estończykami. Podopieczni Gheorghe'a Cretu pokonali rywali 3:1.

Holendrzy już w dniach 16-17 rozpoczną swoją walkę w Lidze Światowej. Ich pierwszymi rywalami będą reprezentanci Portugalii, a pojedynki będą toczyć się na terenie przeciwników. Estończycy natomiast również przygotowują się do majowego turnieju kwalifikacyjnego do europejskiego czempionatu, w popularnej „Światówce” nie biorą natomiast udziału. W kwalifikacjach do mistrzostw Europy Oranje powalczą z Hiszpanami, natomiast rywalami estońskiej drużyny będą Szwedzi. O awansie decydować będą dwumecze.

Natomiast w holendersko-estońskim sparingu od początku gra układała się lepiej zespołowi trenera Cretu. Holendrzy mieli problemy ze skończeniem akcji, widoczny był brak zgrania pomiędzy rozgrywającym Van Harskampem a holenderskimi atakującymi. Dużo szkód w szeregach rywali robił dodatkowo zagrywką Juhkami i od pewnego momentu Estończycy przejęli inicjatywę na boisku. Zupełnie zdominowali je natomiast w drugiej odsłonie. Świetna gra w bloku ekipy estońskiej, błędy w ataku i słabe uderzenia gospodarzy były wodą na młyn dla gości, którzy od pierwszych akcji wyraźnie przewodzili stawce na boisku. W trzecim secie od pierwszych akcji na boisku pojawili się byli już zawodnicy ZAKSY – Abdel-Aziz oraz van Dijk i to przyniosło pewien skutek. Rozgrywający dał swoim kolegom sygnał dobrymi zagrywkami, Holendrzy dołożyli do tego dobry blok, a po kilku minutach również van Dijk z pola zagrywki posłała serię uderzeń na stronę rywali i set padł łupem Oranje.

To był jednorazowy zryw Holendrów. Kolejną partię drużyna trenera Gido Vermeulena rozpoczęła bardzo źle. Świetne zagrywki Estończyków sprawiły, że partia wystartowała z wynikiem 8:0 dla przyjezdnych. Holendrzy nie potrafili już nawiązać walki w tej partii i spotkanie towarzyskie zakończyło się niemal ich blamażem w secie czwartym, przegranym do 13.

Holandia – Estonia 1:3
(20:25, 18:25, 25:19, 13:25)