Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Janusz Bułkowski na dłużej w nyskiej Stali

Janusz Bułkowski na dłużej w nyskiej Stali

fot. plusliga.pl

Mimo że Stal AZS PWSZ Nysa nadal rywalizuje z Victorią PWSZ Wałbrzych w finale Krispol I Ligi, to zarząd klubu z Opolszczyzny już podjął decyzję o przedłużeniu współpracy z trenerem Januszem Bułkowskim na dwa kolejne sezony.

Janusz Bułkowski nyskich siatkarzy objął przed początkiem kończącego się powoli sezonu, kiedy to na ławce trenerskiej Stali zastąpił Krzysztofa Wójcika. Nie obawiał się po raz drugi wejść do tej samej rzeki, co okazało się być trafnym posunięciem. Przypomnijmy, że z zespołem z Opolszczyzny wcześniej sięgnął już po mistrzostwo I ligi w sezonie 2011/2012. Kolejny sukces odniósł z BBTS-em Bielsko-Biała, z którym w następnych rozgrywkach zajął drugie miejsce na zapleczu PlusLigi. W sezonie 2013/2014 bez powodzenia prowadził zespół z Beskidów w elicie, a seria porażek spowodowała, że w trakcie rozgrywek rozstał się z BBTS-em. Następnie zdecydował się wrócić do Stali, z którą awansował do finału Krispol I Ligi.

Prowadzona przez niego drużyna przegrywa na razie z Victorią PWSZ Wałbrzych 0:2, choć ma jeszcze szansę na odwrócenie losów rywalizacji. A nawet jeśli ta sztuka jej się nie uda, to drugie miejsce i tak będzie można uznać za spory sukces akademików. Sukces tym cenniejszy, że droga do niego nie była usłana różami. Trudne chwile akademicy przeżywali na początku drugiej części sezonu zasadniczego, w której ponieśli pięć porażek z rzędu. Po przegranej ze Ślepskiem szkoleniowiec oddał się nawet do dyspozycji zarządu, który jednak zachował zimną krew i nie robił gwałtownych ruchów. – Wzięły górę emocje po meczu. Wcześniej nigdy tak nie postępowałem, ale piąta porażka z rzędu sprawiła, że musiałem wstrząsnąć zespołem. Przegrać zawsze można, bo to jest tylko sport, ale walczyć trzeba w każdym meczu, a ja nie widziałem tej walki u chłopaków. Dużo ryzykowałem takim zachowaniem, ale uważam, że przyniosło ono efekt – mówił wówczas Strefie Siatkówki Janusz Bułkowski. Z perspektywy czasu widać, że cierpliwość nyskich działaczy została wynagrodzona, a dobry wynik osiągnięty przez Stal zaowocował przedłużeniem umowy z trenerem Bułkowskim na dwa kolejne sezony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved