Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Czekając na decyzję ligi, ŁKS buduje skład na nowy sezon

Czekając na decyzję ligi, ŁKS buduje skład na nowy sezon

fot. lksfans.pl

Wciąż jeszcze nie wiadomo, w której lidze zagra w przyszłym sezonie zespół siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź, ale już rozpoczęła się budowa nowej drużyny. Wiemy na pewno, że łódzki klub opuszczą dwie zawodniczki.

Zespół ŁKS-u Commercecon Łódź w zakończonym niedawno sezonie spisywał się znakomicie. Łodzianki w rundzie zasadniczej I ligi kobiet zajęły 3. miejsce, a po fazie play-off ostatecznie wywalczyły srebrne medale na zapleczu ekstraklasy. Biorąc pod uwagę, że ŁKS był beniaminkiem w tej klasie rozgrywkowej, to faktycznie duży sukces.

Po zakończeniu sezonu klub złożył akces do Orlen Ligi, która od roku jest ligą zamkniętą i nie można do niej awansować na drodze sportowej. Działacze ŁKS-u Commercecon Łódź w najbliższych dniach będą próbowali przekonać władze ekstraklasy, że świetnie sobie dadzą radę również na najwyższym szczeblu rozgrywek. Jednocześnie rozpoczęli rozmowy z zawodniczkami, mające na celu budowę zespołu na przyszły sezon. Wiadomo już, że w barwach ŁKS-u nie zobaczymy dwóch zawodniczek – środkowej Joanny Sałygi oraz przyjmującej Małgorzaty Ślęzak. Obie siatkarki poinformowały zarząd klubu o swoich planach, które wykluczały dalszą grę w ŁKS-ie. Władze klubu podziękowały więc zarówno jednej, jak i drugiej za cały wspólny sezon i sukces, który został osiągnięty również dzięki ich pracy i życzyły obu siatkarkom powodzenia i realizacji życiowych planów. Z zespołem pożegnał się również drugi trener, Michał Cichy, który od początku powstania Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska był trenerem najpierw grup młodzieżowych, później zespołu drugoligowego, z którym awansował do I ligi, a w ostatnim sezonie pełnił funkcję asystenta trenera Macieja Bartodziejskiego w I lidze kobiet.

Działacze ŁKS-u prowadzą rozmowy z pozostałymi zawodniczkami, które w tym sezonie wywalczyły srebrne medale I ligi kobiet, trwają również rozmowy na temat wzmocnienia zespołu. Nie jest tajemnicą, że w drużynie pojawią się na pewno trzy nowe zawodniczki – rozgrywająca, środkowa i przyjmująca, być może nowych twarzy w zespole będzie więcej.

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved