Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Zoran Terzić odkrył karty przed sezonem reprezentacyjnym

Zoran Terzić odkrył karty przed sezonem reprezentacyjnym

fot. FIVB

Szkoleniowiec serbskiej kadry kobiet, Zoran Terzić, podał 20-osobowy skład reprezentacji, która przygotowywać będzie się do ciężkiego sezonu 2015. W zespole jak na razie brakuje m.in. Mai Ognjenović, która potrzebuje odpoczynku po ciężkim sezonie w Chemiku Police.

Oprócz mistrzyni Polski do drużyny dołączyć w późniejszym czasie ma także Suzana Cebić. Obie zawodniczki odpuszczą sobie występy w World Grand Prix i w kadrze pojawią się dopiero przed mistrzostwami Europy. W 20-osobowej grupie nie zabrakło też innych zawodniczek Chemika Police, atakującej Any Bjelicy oraz środkowej Stefany Veljković.

Inną zawodniczką znaną z polskich boisk jest rozgrywająca Muszynianki, Danica Radenković, która zanotowała świetny sezon w barwach muszyńskiej ekipy i wydaje się, że to ona, pod nieobecność Ognjenović, pokieruje grą siódmego zespołu ostatniego mundialu. Wielkim osłabieniem serbskiej drużyny będzie brak Jovany Brakocević i Nataszy Krsmanović. Ta pierwsza już po ubiegłorocznym mundialu zapowiedziała swój rozbrat z kadrą, zaś Krsmanović ponoć nie czuje się na siłach, by pomóc w sezonie 2015 swojej reprezentacji. Co ciekawe w składzie nie ma także młodziutkiej Tijany Bosković. 18-latka, która była kluczową postacią podczas mistrzostw świata, nie znalazła się w 20-osobowej kadrze Terzicia. Atakująca, której po sezonie wygasł kontrakt w macierzystym klubie, jest łakomym kąskiem w tym okienku transferowym. Jak przyznała jednak zawodniczka, prawdopodobnie trafi do Turcji, by tam rozwijać swoje niemałe już umiejętności.

Skład reprezentacji Serbii na sezon 2015:rozgrywające: Bojana Zivković, Danica Radenković, Sladjana Mirković

przyjmujące: Aleksandra Crncević, Bianka Busa, Brizitka Molnar, Brankica Mihajlović, Jelena Nikolić, Tijana Malesević, Ljiljana Ranković

atakujące: Ana Bjelica, Adela Helić, Marta Drpa

środkowe: Maja Savić, Mina Popović, Milena Rasić, Jovana Stevanović, Stefana Veljković

libero: Aleksandra Stepanović, Silvija Popović

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved