Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Seniorzy na remis z juniorami

Seniorzy na remis z juniorami

fot. archiwum

Przygotowania do sezonu reprezentacyjnego ruszyły pełną parą. Treningi rozpoczęła nie tylko kadra Stephane'a Antigi, ale także Jakuba Bednaruka. Obydwie ekipy zmierzyły się w Bełchatowie, na prośbę szkoleniowca młodych adeptów.

Do trenującej w Spale kadry seniorów powoli zaczynają dołączać zawodnicy, którzy niedawno zakończyli sezon ligowy. W ostatnich dniach na zgrupowaniu pojawili się Marcin Możdżonek i Michał Kubiak (miniony sezon spędzili w Turcji) oraz Wojciech Grzyb, Dawid Konarski i Rafał Buszek, którzy jeszcze kilka dni temu walczyli w finale mistrzostw Polski. Wszystkich zawodników do dyspozycji Antiga będzie mieć po najbliższym weekendzie.

W ramach przygotowań do sezonu reprezentacja seniorów (w okrojonym, 10-osobowym składzie, który trenował w Spale od kilku dni) zmierzyła się z juniorami prowadzonymi przez Jakuba Bednaruka. Zagramy w Bełchatowie z juniorami na prośbę sztabu trenera Jakuba Bednaruka. Jego drużynę czeka walka o mistrzostwa świata, więc wyszliśmy naprzeciw i chcemy pomóc tej reprezentacji – mówił przed spotkaniem Mariusz Szyszko.

Spotkanie miało nietypowy przebieg, a jego charakter był typowo treningowy. Rozegrano cztery sety, z dorzucanymi piłkami, do piętnastu punktów w każdej partii. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2.Reprezentacja seniorów dopiero rozpoczyna przygotowania i jest na etapie ciężkich treningów fizycznych. Juniorzy natomiast już w najbliższy weekend w bełchatowskiej hali walczyć będą w eliminacjach do mistrzostw świata.

Kadra Stephane’a Antigi zagrała w składzie: Łomacz (Pająk), Kurek, Grzechnik, Bieniek, Waliński, Bednorz, Zatorski (libero).

Polska – Polska U-21 2:2
(15:8, 9:15, 13:15, 15:7)

źródło: inf. własna, onet.pl, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved