Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Niemcy rozpoczynają przygotowania do igrzysk europejskich

Niemcy rozpoczynają przygotowania do igrzysk europejskich

fot. volleyball.de

Siatkarze reprezentacji Niemiec nie wystąpią w tym roku w Lidze Światowej, skupiają się na turnieju w Baku. Już w środę spotkają się pierwszy raz w tym sezonie. Nie brakuje zmian w sztabie szkoleniowym, nowym asystentem trenera będzie trener z PlusLigi.

Jeszcze do niedawna asystentem trenera Vitala Heynena był Roberto Santili, ale obecnie były już trener MKS-u Będzin koncentruje się na pracy reprezentacją Australii. Nowym drugim trenerem został dobrze znany w Polsce… trener Jastrzębskiego Węgla Roberto Piazza. To jest jeden z doświadczonych trenerów – ocenił Heynen. Do reprezentacji wraca także Christian Dünnes, ale wicemistrz Niemiec nie będzie jednak zawodnikiem, ale będzie pełnił rolę team managera.

Kadra brązowych medalistów MŚ spotka się 13 maja w Bochum. Dla trzech graczy rozgrywającego Tomasa Kociana, atakującego Falko Steinke i przyjmującego Phillipa Trenklera będzie to debiut w reprezentacji. Na początku czerwca, dokładnie 5.06 zaplanowany jest sparing z kadrą Słowacji w Münster. Niemiecka reprezentacja zazwyczaj spotykała się w Kienbaum, skąd więc zmiana miejsca? Niebawem ważne zmiany w życiu prywatnym, m.in. bliskie już narodziny pierwszego dziecka czekają wybranego najlepszym rozgrywającym MŚ Lukasa Kampę, na co dzień grającego w Cerradzie Czarnych Radom i udało się tak wszystko zorganizować, aby ułatwić zawodnikowi obecność przy narodzinach potomka.

W środę nie spotkają się jednak wszyscy zawodnicy. Na zgrupowaniu pojawią się: Tomas Kocian, Matthias Pompe, Sebastian Kühner, Jan Zimmermann, Falko Steinke, Tom Strohbach, Phillip Trenkler, Michael Andrei, Marcus Böhme, Tim Broshog, Björn Höhne, Christian Fromm, Simon Hirsch, Denis Kaliberda, Lukas Kampa, Dirk Westphal i Ferdinand Tille. W dniach 18-21 maja do zespołu dołączą Moritz Reichert, Moritz Karlitzek, Leonhard Tille i David Seybering, których wcześniej czekają kwalifikacje do MŚ juniorów. Jako ostatni, 23.05, na zgrupowanie przyjedzie Jochen Schöps. Igrzyska w Baku rozpoczną się 12 czerwca.źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved