Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: Zrozumiałem, że czas na zmiany

Marcin Waliński: Zrozumiałem, że czas na zmiany

fot. Arkadiusz Buczyński

- Miałem dość stania i klaskania w kwadracie dla rezerwowych. Jestem na takim etapie kariery, że chcę grać i jeszcze coś osiągnąć - mówi w rozmowie z portalem olsztyn.sport.pl Marcin Waliński, nowy przyjmujący AZS-u Indykpolu Olsztyn.

Dlaczego zdecydował się pan na przeprowadzkę z Bydgoszczy do Olsztyna?

Marcin Waliński: – Miałem dość stania i klaskania w kwadracie dla rezerwowych. Jestem na takim etapie kariery, że chcę grać i jeszcze coś osiągnąć. W Bydgoszczy doszedłem do pewnego poziomu sportowego i zrozumiałem, że czas na zmiany. Inna rzecz, że nie miałem jeszcze okazji nigdy współpracować z włoskim szkoleniowcem pokroju Andrei Gardiniego.

Niewiele wcześniej przed panem umową z Indykpolem związał się Paweł Woicki, z którym w minionych latach razem graliście w Transferze. To miało dla pana znaczenie?– Początkowo nawet nie wiedziałem, że Paweł ma trafić do Olsztyna. Dla mnie to jednak bardzo dobra wiadomość, bo przez kilka lat gry w Bydgoszczy zdążyliśmy się poznać. Nie będziemy musieli zgrywać się od nowa, bo wiemy, kogo na co stać. Poza tym ja lubię szybszą grę, a można powiedzieć, że Paweł do takiej jest stworzony. Obaj lubimy również grać pipe’m [atak z szóstej strefy – przyp. red.].

W AZS-ie pana konkurentami o miejsce w składzie będą Bartosz Bednorz, Krzysztof Gulak i tajemniczy obcokrajowiec, z którym klub negocjuje warunki kontraktu. To będzie bardzo młode przyjęcie…

– To, że jesteśmy młodzi, nie oznacza, że nie będziemy walczyli (uśmiech). Wręcz przeciwnie. Aktualnie mam okazję lepiej poznać i porozmawiać z Bartkiem Bednorzem, bo razem jesteśmy na zgrupowaniu kadry Polski w Spale [przygotowują się do Ligi Światowej – przyp. red.]. Już teraz razem odbijamy piłki i ciężko trenujemy.

Autor: Michał Koronowski

*Więcej przeczytasz na www.olsztyn.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved