Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Cwetan Sokołow nie zagra do końca roku

Cwetan Sokołow nie zagra do końca roku

fot. archiwum

Gwiazda reprezentacji Bułgarii, atakujący Cwetan Sokołow, będzie musiał poddać się operacji kontuzjowanego barku. Oznacza to, że ostoja kadry Płamena Konstantinowa nie zagra już w tym sezonie reprezentacyjnym.

– Cwetan ma kłopoty z barkiem, ale na razie nie wiem, jak poważny jest to uraz. Mam nadzieję, że z tego względu Sokołow nie będzie mógł pomóc nam jedynie w Lidze Światowej, jednak nie można wykluczyć również tego, że w kadrze nie pojawi się także na mistrzostwach Europy. To klasowy zawodnik, który jest kluczową postacią w naszym zespole i na pewno jego absencja znacznie wpłynie na zespół i zmusi nas do weryfikacji celów na zbliżający się sezon kadrowy – przyznał niedawno trener reprezentacji Bułgarii, Płamen Konstantinow na łamach portalu sportal.bg. Teraz okazało się, że kontuzja bułgarskiego gwiazdora jest na tyle poważna, że nie obejdzie się bez operacji i okresu 6-8 miesięcznej rehabilitacji.

Według specjalistów Cwetan Sokołow mógłby więc rozpocząć normalne treningi dopiero w styczniu przyszłego roku. Taki obrót sytuacji sprawi, że 26-latek nie pomoże kadrze „Junaków” nie tylko w Lidze Światowej, ale również w tegorocznych mistrzostwach Europy, które odbędą się w październiku właśnie w Bułgarii oraz Włoszech. Absencja armaty Halkbanku Ankara zmusi więc weterana bułgarskiej siatkówki, 38-letniego Władimira Nikołowa, do wzięcia większej odpowiedzialności za zdobywanie punktów. Ponadto Konstantinow do dyspozycji będzie miał atakujących: Danaiła Miłuszewa oraz Wenelina Kadankowa.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved