Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bez Skowrońskiej-Dolaty, a czy z Glinką-Mogentale?

Bez Skowrońskiej-Dolaty, a czy z Glinką-Mogentale?

fot. archiwum

Chociaż w szeregach Chemika Police nie brakuje gwiazd polskiej i europejskiej siatkówki, już drugi sezon po ostatniej akcji finału wszystkie oczy zwrócone są na Małgorzatę Glinkę-Mogentale. Czy zawodniczka zdecyduje się na zakończenie kariery?

Chociaż w dobrym tonie uznaje się, aby kobietę nie pytać o wiek, to Małgorzata Glinka-Mogentale sama przywołuje tę kwestię jako jeden z czynników mających wpływ na jej decyzję o dalszej grze. Po ataku 37-latki na szyjach polickich siatkarek zawisły złote medale mistrzostw Polski. Sama zawodniczka nie wyklucza zakończenia kariery. – Jestem bardzo zmęczona intensywnym sezonem, momentami grałam na oparach – mówi, w rozmowie z Polsatem Sport, Glinka-Mogentale. – Na razie zupełnie nie myślę o tym, czy będę grać w przyszłym sezonie. Pojawiły się takie propozycje, ale teraz jedynie marzę o wakacjach – dodała siatkarka.

Podobnie jak w minionym sezonie, także i w tym Glinka stawia sprawę jasno. – Albo przedłużę umowę w Policach, albo zakończę karierę. Teraz siatkarka udaje się na urlop, a o swojej decyzji ma poinformować wkrótce.

Co do występów w kadrze zawodniczka sprawę stawia jasno. – Nie będę się już wygłupiać. Przecież niektóre dziewczyny w reprezentacji Polski są młodsze ode mnie o 20 lat. Ludzie, reprezentacja Polski to dla mnie zamknięty temat – powiedziała na łamach Przeglądu Sportowego Glinka.Niezależnie od decyzji wielokrotnej reprezentantki Polski, działacze Chemika rozpoczęli „polowanie transferowe”. Jeszcze niedawno wydawało się, że blisko podpisania kontraktu jest inna ikona polskiej siatkówki, Katarzyna Skowrońska-Dolata. Wiele wskazuje jednak na to, że zawodniczka nie porozumiała się z polickim klubem. Ofertę złożyły jej jednak inne drużyny Orlen Ligi, więc być może jednak zobaczymy „Skowronka” na polskich parkietach. Na celowniku mistrza Polski znajduje się natomiast serbska przyjmująca, Brankica Mihajlović.

źródło: gs24.pl, polsatsport.pl, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved