Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tore Aleksandersen opuszcza Wrocław, zastąpi go Nicola Negro

Tore Aleksandersen opuszcza Wrocław, zastąpi go Nicola Negro

fot. Łukasz Krzywański

Tore Aleksandersen po blisko trzech sezonach żegna się z wrocławskim Impelem. Choć władze klubu zapewniają, iż nazwisko nowego szkoleniowca ma być znane jeszcze w tym tygodniu, Strefa Siatkówki dotarła do informacji, że będzie nim Nicola Negro.

O tym, że Norweg, który trafił do Wrocławia 2,5 roku temu, odejdzie po zakończonym sezonie, mówiło się w klubowych kuluarach już kilka miesięcy temu. Po tym, jak przed rokiem Impel wraz z Tore Aleksandersenem wywalczył wicemistrzostwo Polski i upragniony medal, apetyty sympatyków wrocławskich kibiców wyraźnie zostały rozbudzone. W tym sezonie skończyło się na średnio udanych występach w europejskich pucharach i 4. miejscu w Orlen Lidze. – Spędziłem we Wrocławiu wspaniały czas. Teraz jednak chciałbym być bliżej swojej rodziny, bo przez 2,5 roku nie widziałem się z dziećmi na dłużej – mówi o kulisach rozstania się z Impelem Aleksandersen. – Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które spotkałem we Wrocławiu. Szczególne podziękowania dla Grupy Impel i Zarządu Impel Volleyball S.A. Jestem pewien, że ich konsekwencja w budowie silnego ośrodka siatkówki w Polsce jest słuszna i jak najbardziej przemyślana. Dziękuję również wszystkim siatkarkom i członkom sztabu szkoleniowego, z którymi mogłem współpracować podczas pobytu we Wrocławiu. Podziękowania kieruję również do kibiców za całosezonowe wsparcie naszego zespołu. Wyjeżdżam z Wrocławia ze sporym bagażem doświadczeń. Uważam, że to właściwy czas, aby ktoś nowy przejął stery Impelu Wrocław – dodaje na oficjalnej stronie klubu Norweg.

Jak zapewniają na oficjalnej stronie Impelu Wrocław władze dolnośląskiego klubu, nazwisko nowego w trenera ma być znane jeszcze w tym tygodniu. Tymczasem Strefa Siatkówki dotarła informacji, mówiących o tym, że następcą Norwega będzie znany z polskich parkietów Nicola Negro. Włoch pracował już w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, a ostatni sezon spędził w Imoco Volley Conegliano, skąd został zwolniony po porażce w Pucharze CEV z Atomem Treflem Sopot. To nie koniec transferowych rewelacji, bowiem w kontekście Impelu pojawia się nazwisko Mileny Radeckiej i Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Jednak w przypadku tej ostatniej zawodniczki dalsze rozmowy uzależnione są od przyznania drużynie z Wrocławia dzikiej karty w Lidze Mistrzyń, o którą będzie się również starać Muszynianka Muszyna. Z Dolnym Śląskiem żegna się Anna Grejman, która w przyszłym sezonie zasili barwy brązowych medalistek mistrzostw Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved