Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski zamienił Siedlce na Wrześnię

Sławomir Gerymski zamienił Siedlce na Wrześnię

fot. archiwum

Po dwóch latach spędzonych w Siedlcach z KPS-em Banki Spółdzielcze z Grupy BPS rozstał się Sławomir Gerymski. Charyzmatyczny szkoleniowiec przeniósł się do Wrześni, gdzie w nowych rozgrywkach poprowadzi w I lidze APP Krispol.

Wcześniej informowaliśmy, że po zakończeniu sezonu władze APP Krispolu Września w porozumieniu z Markiem Jankowiakiem nie przedłużyły z nim umowy na prowadzenie zespołu w kolejnych rozgrywkach. Do klubu wpłynęło wiele ofert od szkoleniowców zainteresowanych pracą w wielkopolskim zespole. Ostatecznie jego działacze zdecydowali się na ściągnięcie do Wrześni Sławomira Gerymskiego. Ten doświadczony szkoleniowiec wcześniej pracował między innymi w Jokerze Piła, KS-ie Poznań, GTPS-ie Gorzów Wielkopolski, Energetyku Jaworzno, a ostatnie dwa sezony spędził w KPS-ie Siedlce. Wraz z nim sięgnął po wicemistrzostwo I ligi w sezonie 2013/2014. W minionych rozgrywkach prowadzonemu przez niego zespołowi nie powiodło się już tak dobrze. Odmłodzona drużyna nie awansowała do play-off, choć do osiągnięcia tego celu zabrakło jej zaledwie jednego seta. Jeszcze w połowie kwietnia Gerymski w rozmowie ze Strefą Siatkówki pozytywnie wypowiadał się o pracy w Siedlcach. – Lubię miejsca, gdzie można spokojnie pracować. Jak już jest hala, piłki i trochę sprzętu, to już jestem zadowolony. W Siedlcach jestem już dwa lata, bo jest mi tu dobrze – mówił szkoleniowiec. Najwyraźniej jednak postanowił poszukać nowych wyzwań.

Obecnie wiadomo, że barw Krispolu w dalszym ciągu bronił będzie Marcin Iglewski, który ma ważny kontrakt oraz dwaj przyjmujący – Mateusz Jasiński i Damian Dobosz. Obaj zawodnicy uzgodnili już warunki nowej umowy. Pewne jest jednak, że w zespole zajdą zmiany, tym bardziej że działacze wielkopolskiego klubu chcą zainwestować w swoich wychowanków. – Zainteresowanie grą w naszym klubie jest ogromne, ale decyzję o roszadach personalnych chcemy podjąć wspólnie z nowym szkoleniowcem. Poza tym zmieniamy koncepcję budowy zespołu. Chcemy postawić na młodość i wprowadzić do niego kilku swoich wychowanków – powiedział Stefan Tomczak, przedstawiciel Krispolu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę