Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski zamienił Siedlce na Wrześnię

Sławomir Gerymski zamienił Siedlce na Wrześnię

fot. archiwum

Po dwóch latach spędzonych w Siedlcach z KPS-em Banki Spółdzielcze z Grupy BPS rozstał się Sławomir Gerymski. Charyzmatyczny szkoleniowiec przeniósł się do Wrześni, gdzie w nowych rozgrywkach poprowadzi w I lidze APP Krispol.

Wcześniej informowaliśmy, że po zakończeniu sezonu władze APP Krispolu Września w porozumieniu z Markiem Jankowiakiem nie przedłużyły z nim umowy na prowadzenie zespołu w kolejnych rozgrywkach. Do klubu wpłynęło wiele ofert od szkoleniowców zainteresowanych pracą w wielkopolskim zespole. Ostatecznie jego działacze zdecydowali się na ściągnięcie do Wrześni Sławomira Gerymskiego. Ten doświadczony szkoleniowiec wcześniej pracował między innymi w Jokerze Piła, KS-ie Poznań, GTPS-ie Gorzów Wielkopolski, Energetyku Jaworzno, a ostatnie dwa sezony spędził w KPS-ie Siedlce. Wraz z nim sięgnął po wicemistrzostwo I ligi w sezonie 2013/2014. W minionych rozgrywkach prowadzonemu przez niego zespołowi nie powiodło się już tak dobrze. Odmłodzona drużyna nie awansowała do play-off, choć do osiągnięcia tego celu zabrakło jej zaledwie jednego seta. Jeszcze w połowie kwietnia Gerymski w rozmowie ze Strefą Siatkówki pozytywnie wypowiadał się o pracy w Siedlcach. – Lubię miejsca, gdzie można spokojnie pracować. Jak już jest hala, piłki i trochę sprzętu, to już jestem zadowolony. W Siedlcach jestem już dwa lata, bo jest mi tu dobrze – mówił szkoleniowiec. Najwyraźniej jednak postanowił poszukać nowych wyzwań.

Obecnie wiadomo, że barw Krispolu w dalszym ciągu bronił będzie Marcin Iglewski, który ma ważny kontrakt oraz dwaj przyjmujący – Mateusz Jasiński i Damian Dobosz. Obaj zawodnicy uzgodnili już warunki nowej umowy. Pewne jest jednak, że w zespole zajdą zmiany, tym bardziej że działacze wielkopolskiego klubu chcą zainwestować w swoich wychowanków. – Zainteresowanie grą w naszym klubie jest ogromne, ale decyzję o roszadach personalnych chcemy podjąć wspólnie z nowym szkoleniowcem. Poza tym zmieniamy koncepcję budowy zespołu. Chcemy postawić na młodość i wprowadzić do niego kilku swoich wychowanków – powiedział Stefan Tomczak, przedstawiciel Krispolu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved