Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A kobiet: Katarzyna Skorupa znów pod ścianą

Serie A kobiet: Katarzyna Skorupa znów pod ścianą

fot. archiwum

Po wygranej w drugim meczu rywalizacji finałowej siatkarki Pomì Casalmaggiore ponownie zanotowały potknięcie. Po raz kolejny ekipa z Novary potwierdziła swoją siłę, wygrywając na własnym terenie. Tym samym to Igor Gorgonzola jest o krok od scudetto.

Już początek meczu układał się po myśli podopiecznych Luciano Pedulli. Siatkarki z Novary bezbłędnie wykorzystały atut własnej hali. Ustawiając sobie grę serwisem, już po kilku minutach odsłony premierowej miejscowe prowadziły 8:3, a była to dopiero próbka możliwości gospodyń. Szybko do roli liderki swojego zespołu wyrosła Katarina Barun, zdobywczyni 22 oczek na przestrzeni całego spotkania utrzymywała blisko 50-procentową efektywność zagrań. Poza punktowymi atakami liderka Novary zaznaczyła swoją obecność również w zestawieniu punktowych bloków (4 oczka). Odsłona pierwsza to przede wszystkim dominacja gospodyń na siatce, Katarzyn Skorupa próbowała rozrzucać blok rywalek, jednak skuteczność Pomì wciąż nie była wystarczająca. Barun i jej koleżanki systematycznie budowały dystans punktowy (16:12, 21:17). Chwilowy zryw zespołu Davide Mazzantiego w końcówce partii nie zdołał już odwrócić sytuacji i kontrolując przebieg zmagań, miejscowe wygrały 25:19.

Odsłona druga to przede wszystkim spadek skuteczności zagrań miejscowych i nieco lepsza gra Katarzyny Skorupy i jej koleżanek. Pomì wróciło do gry, jednak początki seta nie były dla przyjezdnych najłatwiejsze. Podopieczne Davide Mazzantiego mogły jednak liczyć na duet Gibbemeyer/Tirozzi, systematycznie poprawiający sytuację swojego zespołu. I tak ekipa polskiej rozgrywającej prowadził 8:3 na pierwszej przerwie technicznej. Miejscowe nie unikały ryzyka, po raz kolejny próbując odrzucić rywalki od siatki. Jednak tym razem nawet serwisy Klineman i Chirichelli nie były w stanie zniwelować dystansu (11:5). Kiedy wydawało się, że sytuacja zespołu trenera Pedulli jest niemal beznadziejna, ponownie do głosu doszła Barun i dystans zmalał do trzech oczek (12:15). Miejscowe nie ustrzegły się błędów własnych (Hill), podczas gdy w szeregach Pomì dobrze do gry wprowadziła się Bianchini, punktując bezpośrednio zagrywką. Skuteczne serwisy nominalnej zmienniczki dały przyjezdnym kolejne kontry, a tych szans nie marnowały liderki przyjezdnych. Tym samym w końcówce seta, po imponującym finiszu siatkarki Pomì prowadziły kilkoma oczkami. Nie był to koniec emocji i finalnie triumfatora miała wyłonić gra na przewagi, w tej więcej „zimnej krwi” zachowały przyjezdne, wygrywając 25:23 i wyrównując stan zmagań.

Wyciągając wnioski z wcześniejszych fragmentów meczu, w partii kolejnej niemal od początku siatkarki obu ekip od razu przystąpiły do ataku. Efektem wyrównanej rywalizacji była gra na styku (5:5). Szybciej do głosu doszły miejscowe. Hill popisała się skutecznym blokiem na Stefanović, rozpoczynając budowanie dystansu punktowego (7:5). W ekipie gości pojawiły się problemy z przyjęciem, rywalki serwisem typu float gnębiła Martina Guiggi, w ataku nie myliła się Klineman i gospodynie prowadziły już 12:6. Sytuację swojego zespołu próbował ratować trener Mazzanti, jednak rotacje, które przynosiły oczekiwane rezultaty kilkanaście minut wcześniej, tym razem okazały się nieskuteczne. Po efektownym bloku Klineman i Guiggi na Ortolani było już 18:9. Miejscowe nie ustrzegły się błędów własnych, co wykorzystała Katarzyna Skorupa i jej koleżanki, niwelując nieco dystans. Tej przewagi przyjezdne nie były jednak w stanie odrobić, partię zakończyła Hill (25:19).Po blisko 1,5-godzinnej walce sytuacja zespołu polskiej rozgrywającej nie była więc najlepsza. Jednak siatkarki Pomì nie zamierzały nic ułatwiać rywalkom, gra na styku tym razem utrzymywała się nieco dłużej. Zagrania Tirozzi i Gibbemeyer pozwoliły podopiecznym Davide Mazzantiego zapisywać na koncie kolejne punkty. W tej części meczu siatkarki gości poprawiły skuteczność zagrań na siatce, jednak przy 67-procentowej efektywności zagrań gospodyń progres okazał się niewystarczający. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną sygnał do ataku dała swoim koleżankom Barun i w ekspresowym tempie podopieczne Luciano Pedulli uciekły rywalkom (17:12). Reagując na poczynania swoich podopiecznych, Davide Mazzanti poprosił jeszcze o czas. Przerwa na niewiele się zdała, pojedyncze skuteczne zagrania Pomì przeplatały seriami zdobywane punkty przez gospodynie. Odsłonę i całe spotkanie zakończyła Guiggi. Triumfując 25:17 i w całym meczu 3:1, Igor Gorgonzola Novara objął prowadzenie 2:1 i do scudetto siatkarkom trenera Pedulli brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

Igor Gorgonzola Novara – Pomì Casalmaggiore 3:1
(25:19, 23:25, 25:19, 25:17)

Stan rywalizacji: 2:1 dla Igor Gorgonzola Novara

Zobacz również:
Wyniki play-off Serie A kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę