Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polacy w brytyjskim Meczu Gwiazd

Polacy w brytyjskim Meczu Gwiazd

fot. CBL Polonia Londyn

Już w najbliższą sobotę w hali Brentford Fountain Leisure Centre w Londynie rozegrana zostanie druga edycja siatkarskiego meczu gwiazd angielskiej ligi - Azimo Super8 All-Star Game 2015. Podczas imprezy nie zabraknie polskich akcentów.

W ramach turnieju odbędą się dwa spotkania – lig żeńskiej i męskiej. W obu meczach gwiazdy brytyjskie zmierzą się z drużynami Reszty Świata. Zapowiada się wydarzenie na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Zawodników wybrali kibice oraz trenerzy ligi – aż dziewięciu sportowców w meczu mężczyzn to zawodnicy CBL Polonii Londyn. Rozgrywający londyńczyków – Bartosz Kisielewicz – w brytyjskim Meczu Gwiazd zagra po raz drugi i jest pewien, że to Polacy mogą odegrać dużą rolę w rozwoju angielskiej siatkówki.

Bartosz – serdeczne gratulacje – po raz kolejny będziesz rozgrywał piłki w drużynie Reszty Świata – naprzeciw was staną olimpijczycy z Londynu – jaki plan gry zakładasz?

Bartosz Kisielewicz:Przede wszystkim serdecznie dziękuję kibicom za głosy. Bardzo to doceniam, a udział w takim meczu jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Zagram już drugi raz i nie ukrywam, mam zamiar zrewanżować się Brytyjczykom za zeszłoroczną porażkę. W tym roku sporo chłopaków z CBL Polonii zagra w meczu, więc mamy już pewną przewagę – wiem kto lubi „ekspres na lewy”, a kto trochę wolniejsze piłki (śmiech). Rzeczywiście zmierzymy się z olimpijczykami, ale to tylko dodaje całemu wydarzeniu prestiżu.Grasz już na Wyspach 3 sezony – jak to wygląda z perspektywy zawodnika, który w Polsce otarł się o poważną siatkówkę?

Grałem w Polsce w pierwszej lidze i pod siatką spotkałem się z wieloma gwiazdami siatkówki, więc mam pewne porównanie. W ciągu ostatnich kilku lat poziom naszego sportu w Anglii podniósł się niesamowicie – Londyn 2012, kilka pomocnych uniwersytetów i już zaczęło się dziać. Trzeba też wspomnieć o roli Polaków w tym rozwoju. To, że Azimo Mecz Gwiazd w tym roku rozgrywany jest w hali CBL Polonii, to dowód tego, że najlepsi kibice na świecie błyszczą także w Anglii. To samo organizacja – w Polonii pewne rozwiązania są wprowadzane po raz pierwszy w Anglii – miło patrzeć, jak inne kluby i sama federacja chcą korzystać z tego know-how.

W którą stronę chciałbyś, żeby poszedł rozwój siatki w Anglii?

Musimy dążyć do stopniowej profesjonalizacji. Ja gram, bo kocham ten sport i mam małżonkę, która mnie wspiera. Ale naprawdę ciężko jest być wieczorem na treningu, jeżeli w pracy było się dziesięć godzin, a siedmiomiesięczny syn w nocy chciał trochę porozrabiać. Mimo wszystko walczymy i staramy się bronić barw Polonii, która jest najstarszym klubem w lidze – rywalizujemy z uniwersytetami i olimpijczykami, ale wciąż pokazujemy, że Polacy wiedzą, jak się gra i kibicuje. Anglicy mają to do siebie, że chcą się uczyć od najlepszych, więc tym bardziej rola Polonii Londyn jest w lidze kluczowa. Także zapraszam wszystkich kibiców na Azimo Mecz Gwiazd – gramy w naszej hali na Brentford w sobotę – początek imprezy o 13. Organizatorzy zapewniają, że będzie to najlepszy mecz od czasu igrzysk, a ja zapowiadam, że emocji nie zabraknie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved