Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pierwsze ruchy w Dąbrowie Górniczej, trener zostaje

Pierwsze ruchy w Dąbrowie Górniczej, trener zostaje

fot. orlenliga.pl

Pierwsze ruchy kadrowe mają za sobą władze Tauronu Banimexu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Klub prowadzi rozmowy ze sponsorami, tymczasem już przedłużył kontrakt z trenerem Juanem Manuelem Serramalerą i rozgląda się za zawodniczkami we Włoszech.

Zespół z Dąbrowy Górniczej w miniony weekend zakończył rozgrywki ligowe w sezonie 2014/2015. Dzięki wygranej z SK bankiem Legionovią Legionowo podopieczne Juana Manuela Serramalery ostatecznie uplasowały się na 5. miejscu, premiowanym grą w europejskich pucharach. Kiedy zawodniczki myślami są przy wyczekanych urlopach, władze klubu z Zagłębia zakasają rękawy i przystępują do pracy. A roboty nie brakuje, bowiem dopiąć trzeba budżet, przedłużyć umowy i zakontraktować nowe siatkarki. – O budżecie będziemy mogli powiedzieć dopiero za jakiś czas, ale raczej nie zmniejszy się on w sposób znaczny – mówi na łamach serwisu gazeta.pl prezes Robert Koćma, który już szuka alternatywy dla firmy Banimex, która bardzo możliwe, że wycofa się ze sponsorowania siatkówki.

Tak jak przed rokiem, zmiany zajdą w sztabie szkoleniowym. Co prawda Argentyńczyk pozostanie na łatce trenerskiej dąbrowskiego MKS-u, ale z klubem pożegna się jego dotychczasowy asystent, Tomasz Wasilkowski. Zmiany zajdą na rozegraniu. W miejsce Turczynki Ozge Cemberci działacze z Zagłębia zamierzają zakontraktować Michę Daniellę Hancock. Jest to niespełna 23-letnia rozgrywająca, która przed rokiem trafiła do Imoco Volley Conegliano ze Stanowego Uniwersytetu w Pensylwanii. Według naszych informacji klub doszedł do porozumienia z wyróżniającą się zawodniczką beniaminka z Ostrowca Św. Mowa o Kamili Ganszczyk, która od przyszłego sezonu będzie wspierać dąbrowianki na środku siatki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved