Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kapitan pozostaje w Transferze Bydgoszcz

Kapitan pozostaje w Transferze Bydgoszcz

fot. Cezary Makarewicz

W poniedziałek Transfer Bydgoszcz poinformował, iż kolejny z zawodników, który występował w barwach klubu w zakończonym niedawno sezonie, uzgodnił warunki nowego kontraktu. W bydgoskiej drużynie pozostanie Wojciech Jurkiewicz.

Będzie to już siódmy sezon, który środkowy spędzi w grodzie nad Brdą! Wojciech Jurkiewicz to przykład na to, iż na uprawianie sportu nigdy nie jest za późno. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął bowiem dopiero w wieku 21 lat i jak sam przyznaje, zupełnie przez przypadek. Teraz jednak siatkówka jest jego największą pasją i jednocześnie sposobem na życie.

Pierwszym klubem Jurkiewicza był Ikar Legnica, w którym występował przez dwa sezony. Następie przeniósł się do Morza Szczecin, który opuścił w 2003 roku. Wówczas zespół ten zajął ósme miejsce w pierwszej lidze. Gra w tym klubie była dla Jurkiewicza windą do ekstraklasy. Znad Bałtyku przeniósł się do Częstochowy i już w pierwszym sezonie gry w tym mieście cieszył się z pierwszego medalu – zajmując trzecie miejsce w mistrzostwach Polski. Rok później ekipa spod Jasnej Góry cieszyła się z drugiej pozycji i srebrnego medalu.

To nie był jedyny sukces Jurkiewicza w tym roku. Właśnie po sezonie 2004/2005 otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, w której występował w latach 2005-2007.  Po trzech sezonach spędzonych w Częstochowie na rok przeniósł się do stolicy naszego kraju, jednak z warszawskim zespołem wywalczył tylko ósme miejsce. Po zakończonych rozgrywkach ponownie przeniósł się na południe Polski, tym razem do odległego Jastrzębia-Zdroju, a pierwszy sezon w jastrzębskiej drużynie zakończył na czwartym miejscu. W walce o brąz ekipa Roberta Santillego przegrała w trzech meczach z ówczesnym Mlekpolem AZS-em Olsztyn. Rok później było dużo lepiej. Zespół Jastrzębskiego Węgla rozgrywki zakończył na trzecim stopniu podium, ogrywając w czterech meczach ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W sezonie tym jastrzębianie sięgnęli także po srebrny medal w Pucharze Challenge.

Po dwóch latach spędzonych w Jastrzębiu-Zdroju Jurkiewicz przyjął propozycję z Bydgoszczy. Do naszego klubu trafił w 2009 roku i pozostaje w nim aż do dziś. W barwach bydgoskiego zespołu wywalczył, w kolejności: szóste miejsce w sezonach 2009/2010 i 2010/2011, piąte w sezonie 2011/2012, czwarte w rozgrywkach 2012/2013, dziewiąte w sezonie 2013/2014 i piąte miejsce w niedawno zakończonym 2014/2015. Od pięciu sezonów Wojciech Jurkiewicz pełni funkcję kapitana zespołu.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved