Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Emilia Kajzer nowym nabytkiem SK banku Legionovii

Emilia Kajzer nowym nabytkiem SK banku Legionovii

fot. Bogusław Krośkiewicz

Negocjacje, zmiany, przetasowania - to po zakończonym sezonie codzienność w każdym klubie. Nie inaczej jest w SK banku Legionovii, który kilka dni temu zakończył rozgrywki, a już poważnie pracuje nad wzmocnieniami. Jednym z nich będzie Emilia Kajzer.

W minionym tygodniu drużyna prowadzona przez Ettore Guidettiego rozegrała ostatni mecz ligowy w sezonie 2014/2015. Legionowianki mogą mówić o sporym sukcesie, bowiem pomimo wielu przeszkód uplasowały się na 6. miejscu w Orlen Lidze. Jak do tej pory jest to najlepszy wynik zespołu z Mazowsza w jego krótkiej historii w ekstraklasie. To spory sukces, tym bardziej że zespół z Legionowa w porównaniu z poprzednim rokiem został dość gruntownie przebudowany, a wyniki z fazy zasadniczej początkowo nie zapowiadały, że drużyna będzie w stanie walczyć o europejskie puchary. Na drodze do Europy stanął MKS Dąbrowa Górnicza, dwukrotnie pokonując legionowianki. Jednak ostateczny wynik pozwolił Guidettiemu wypełnić minimum z kontraktu i stanąć do rozmów z władzami klubu w sprawie ustalenia warunków kolejnej umowy. Negocjacje z zarządem prowadzi także asystent włoskiego szkoleniowca, Robert Strzałkowski.

Z Areną Legionowo, przynajmniej na najbliższy rok, żegnają się siatkarki z zagranicy, Marta Bechis i Jaimie Thibeault. Szczególnie dotkliwa strata dotyczy Kanadyjki, która przez ostatnie miesiące udowodniła, że nie bez kozery była wyróżniającą się środkową włoskiej Serie A. Pewne jest, że w zespole z Legionowa pozostanie Aleksandra Wójcik, która jeszcze w trakcie rozgrywek ligowych przedłużyła kontrakt na następny sezon. Działacze z Mazowsza żywo interesują się brązową medalistką i najlepszą przyjmującą mistrzostw Polski kadetek, Adrianną Adamek. Ich uwadze nie uszła postawa młodej środkowej Budowlanych Łódź, Joanny Pacak, z którą ustalają warunki kontraktu. Z Ostrowca Św. na Chrobrego ma szansę przenieść się przyjmująca KSZO, Klaudia Grzelak. W Legionowie do obsadzenia pozostaje jeszcze wakat po Magdzie Piątek, z którą rozwiązano kontrakt w trakcie fazy zasadniczej.

Przesądzone jest, że w barwach LTS-u w przyszłym sezonie zobaczymy Emilię Kajzer. Ta 23-letnia rozgrywająca jest wychowanką tyskiego MOSM-u i absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Pełniła funkcję kapitana reprezentacji Polski juniorek, które w Peru biły się o złoty medal mistrzostw świata. W seniorskiej siatkówce przez trzy lata broniła barw pilskiego PTPS-u, by w minionym sezonie przejść do Budowlanych Łódź. Co ciekawe, Kajzer pierwsze indywidualne wyróżnienie w Orlen Lidze zdobyła właśnie w meczu z Legionovią. Pod nieobecność kontuzjowanej pierwszej rozgrywającej Mariny Katić sięgnęła po statuetkę najbardziej wartościowej zawodniczki meczu. Później w konfrontacji z legionowiankami 23-latka powtórzyła jeszcze ten wyczyn. Kajzer o miano pierwszej rozgrywającej SK banku Legionovii rywalizować będzie z Natalią Gajewską.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved