Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Kajzer nowym nabytkiem SK banku Legionovii

Emilia Kajzer nowym nabytkiem SK banku Legionovii

fot. Bogusław Krośkiewicz

Negocjacje, zmiany, przetasowania - to po zakończonym sezonie codzienność w każdym klubie. Nie inaczej jest w SK banku Legionovii, który kilka dni temu zakończył rozgrywki, a już poważnie pracuje nad wzmocnieniami. Jednym z nich będzie Emilia Kajzer.

W minionym tygodniu drużyna prowadzona przez Ettore Guidettiego rozegrała ostatni mecz ligowy w sezonie 2014/2015. Legionowianki mogą mówić o sporym sukcesie, bowiem pomimo wielu przeszkód uplasowały się na 6. miejscu w Orlen Lidze. Jak do tej pory jest to najlepszy wynik zespołu z Mazowsza w jego krótkiej historii w ekstraklasie. To spory sukces, tym bardziej że zespół z Legionowa w porównaniu z poprzednim rokiem został dość gruntownie przebudowany, a wyniki z fazy zasadniczej początkowo nie zapowiadały, że drużyna będzie w stanie walczyć o europejskie puchary. Na drodze do Europy stanął MKS Dąbrowa Górnicza, dwukrotnie pokonując legionowianki. Jednak ostateczny wynik pozwolił Guidettiemu wypełnić minimum z kontraktu i stanąć do rozmów z władzami klubu w sprawie ustalenia warunków kolejnej umowy. Negocjacje z zarządem prowadzi także asystent włoskiego szkoleniowca, Robert Strzałkowski.

Z Areną Legionowo, przynajmniej na najbliższy rok, żegnają się siatkarki z zagranicy, Marta Bechis i Jaimie Thibeault. Szczególnie dotkliwa strata dotyczy Kanadyjki, która przez ostatnie miesiące udowodniła, że nie bez kozery była wyróżniającą się środkową włoskiej Serie A. Pewne jest, że w zespole z Legionowa pozostanie Aleksandra Wójcik, która jeszcze w trakcie rozgrywek ligowych przedłużyła kontrakt na następny sezon. Działacze z Mazowsza żywo interesują się brązową medalistką i najlepszą przyjmującą mistrzostw Polski kadetek, Adrianną Adamek. Ich uwadze nie uszła postawa młodej środkowej Budowlanych Łódź, Joanny Pacak, z którą ustalają warunki kontraktu. Z Ostrowca Św. na Chrobrego ma szansę przenieść się przyjmująca KSZO, Klaudia Grzelak. W Legionowie do obsadzenia pozostaje jeszcze wakat po Magdzie Piątek, z którą rozwiązano kontrakt w trakcie fazy zasadniczej.

Przesądzone jest, że w barwach LTS-u w przyszłym sezonie zobaczymy Emilię Kajzer. Ta 23-letnia rozgrywająca jest wychowanką tyskiego MOSM-u i absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Pełniła funkcję kapitana reprezentacji Polski juniorek, które w Peru biły się o złoty medal mistrzostw świata. W seniorskiej siatkówce przez trzy lata broniła barw pilskiego PTPS-u, by w minionym sezonie przejść do Budowlanych Łódź. Co ciekawe, Kajzer pierwsze indywidualne wyróżnienie w Orlen Lidze zdobyła właśnie w meczu z Legionovią. Pod nieobecność kontuzjowanej pierwszej rozgrywającej Mariny Katić sięgnęła po statuetkę najbardziej wartościowej zawodniczki meczu. Później w konfrontacji z legionowiankami 23-latka powtórzyła jeszcze ten wyczyn. Kajzer o miano pierwszej rozgrywającej SK banku Legionovii rywalizować będzie z Natalią Gajewską.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę