Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Gunia na środku w Cuprum Lubin

Dawid Gunia na środku w Cuprum Lubin

fot. Izabela Kornas

Po sezonie spędzonym w Transferze Bydgoszcz Dawid Gunia przenosi się na Dolny Śląsk. 28-letni środkowy od nowego sezonu będzie bronił barw Cuprum Lubin. Zawodnik z lubińskim klubem podpisał dwuletni kontrakt.

Po zakończeniu rozgrywek 2014/2015 w Cuprum Lubin powstała duża luka na pozycji środkowego. Karierę sportową zakończył Łukasz Kadziewicz, natomiast do Resovii Rzeszów przeniósł się najlepszy środkowy sezonu – Dmytro Paszycki. W lubińskim zespole pozostał jedynie Adam Michalski. Władzom klubu tę dziurę będzie trudno załatać, ale starają się zrobić to jak najlepiej.

Klub z Lubina ogłosił w poniedziałek, że na tę pozycję pozyskał właśnie Dawida Gunię, który ma na koncie spore doświadczenie plusligowe. W ostatnim sezonie środkowy bronił barw Transferu Bydgoszcz, wcześniej grał natomiast w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, dwóch AZS-ach – Olsztyn i Częstochowa oraz w Resovii Rzeszów, z którą zajął 4. miejsce w Challenge Cup.

To trzeci nowo pozyskany przez Cuprum zawodnik. Wcześniej klub z Lubina związał się kontraktami z Wojciechem Włodarczykiem (PGE Skra) oraz Mateuszem Malinowskim (Jastrzębski Węgiel). Ponadto przedłużono też kilka umów – z trenerem Gheorghem Cretu, Adamem Michalskim, Marcinem Krysiem, Pawłem Ruskiem, Grzegorzem Łomaczem i Maciejem Gorzkiewiczem.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved