Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Özge Çemberci: Jestem szczęśliwa, że udało nam się zająć 5. miejsce

Özge Çemberci: Jestem szczęśliwa, że udało nam się zająć 5. miejsce

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza zakończyły sezon, pokonując we własnej hali legionowianki. Tym samym dąbrowianki uzyskały prawo do gry w Pucharze Challenge. - Jestem szczęśliwa z tego, że udało nam się zająć 5. miejsce - mówi reprezentantka Turcji.

Wygrałyście z legionowiankami 3:0. Co możesz powiedzieć o tym ostatnim meczu w sezonie?

Özge Çemberci:Ten mecz był dla obu drużyn bardzo trudnym spotkaniem. Wszystkie wiedziałyśmy, że to ostatni pojedynek w tym sezonie, a pracowałyśmy ciężko przez wiele miesięcy, każda z nas chciała dobrze go zakończyć. Myślę, że właśnie z tego powodu miałyśmy w tym meczu wzloty i upadki. Ważne jest jednak, że w końcowym rozrachunku to my wygrałyśmy 3:0, zajęłyśmy 5. miejsce i to jest istotne.

Czy z twojego punktu widzenia to 5. miejsce jest satysfakcjonującym wynikiem?Nie, nie jestem w ogóle zadowolona z tej pozycji na koniec sezonu. Przed występami w Polsce zawsze udawało mi się zakończyć sezon z jakimś medalem. Niestety w Dąbrowie Górniczej przez ostatnie dwa lata ta sztuka się nie udała, dlatego jest mi bardzo przykro i chciałabym za to przeprosić także kibiców. Czasami jednak po prostu coś nie wychodzi. Chciałabym w tym momencie życzyć powodzenia drużynie MKS-u Dąbrowa Górnicza na kolejny sezon, mam nadzieję, że ten zespół będzie osiągać sukcesy w przyszłości.

Jak oceniasz swój czas spędzony w Polsce, kibiców i wynik sportowy?

– Myślę, że wasi kibice są najlepsi w Europie. Jeżeli chodzi o drużynę, to miałyśmy wiele kontuzji w trakcie sezonu, dlatego nie zawsze mogliśmy wykorzystać pełen potencjał. W końcówce sezonu było już zupełnie inaczej, ale niestety wcześniej straciłyśmy już szansę na zrealizowanie naszego celu. Jestem jednak szczęśliwa z tego, że udało nam się zająć to 5. miejsce, które daje drużynie prawo do gry w europejskim pucharze.

O 5. miejscu zadecydowały pojedynki z łodziankami i Legionovią. Czy uważasz, że w tej rywalizacji najważniejsza była motywacja, chęć zajęcia tej 5. lokaty?

– Uważam, że byłyśmy po prostu lepsze od drużyn, które walczyły o to 5. miejsce, dlatego nie wymagało to od nas aż tak wysokiego poziomu dodatkowej koncentracji. Miałyśmy świadomość własnej wartości, zagrałyśmy swoją siatkówkę, a teraz mamy tego efekty.

Najtrudniejszy moment przyszedł chyba w Łodzi, gdzie byłyście bardzo bliskie porażki…

– Ten mecz był dla nas bardzo ciężki, bo nie mogłyśmy odnaleźć swojego rytmu gry i tak było aż do trzeciego seta. Myślę, że jednak nie powinniśmy już wracać do tego spotkania. Najważniejsze, że potrafiłyśmy w tym trudnym momencie się podnieść.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved