Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Juan Manuel Serramalera: Cieszy nas zajęcie piątego miejsca

Juan Manuel Serramalera: Cieszy nas zajęcie piątego miejsca

fot. orlenliga.pl

Dąbrowska drużyna zajęła piąte miejsce w Orlen Lidze po tym, jak w dwumeczu okazała się lepsza od Legionovii. - Piątą lokatę zajęliśmy dzięki wysokiej wygranej w pierwszym secie, ważne było też wygranie przez nas końcówek - powiedział trener Serramalera.

Zawodniczki z Legionovii pomimo tego, że przegrały dwa spotkania z MKS-em Dąbrowa Górnicza, nie były smutne, ponieważ zajęły najwyższe miejsce w historii klubu z Mazowsza. – Gratuluję dąbrowskiej drużynie zajęcia piątej lokaty. Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do zajęcia przez nas szóstego miejsca, jest to nasza najlepsza lokata w historii klubu. Wiele zawdzięczamy naszemu trenerowi, dzięki któremu nasza gra wyglądała lepiej. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie osiągniemy jeszcze lepszy rezultat – powiedziała Daria Paszek. Również zadowolony z osiągniętego rezultatu był szkoleniowiec Legionovii – Zespół z Dąbrowy Górniczej był zdecydowanie lepszy w tych dwóch meczach od nas, grają tam dobre zawodniczki. Doświadczenie dąbrowskiej drużyny zadecydowało o jej zwycięstwie, moja drużyna traciła pięć, sześć punktów z rzędu i miało to duży wpływ na porażkę w tym spotkaniu – ocenił grę w tych dwóch meczach Ettore Guidetti. Ekipa z Mazowsza nie wytrzymała ciążącej na niej presji w meczach o piąte miejsce. – Po tym jak moje zawodniczki pokonały niespodziewanie BKS Bielsko-Biała, nie potrafiły udźwignąć ciężaru odpowiedzialności w tych dwóch meczach przeciwko dąbrowiankom. Bardzo dobrze zaprezentowały się: Malwina Smarzek, Daria, Paszek, Marta Bechis, pozostałym zawodniczkom też niczego nie można odmówić. Cała drużyna zasługuje na pochwałę za osiągnięty rezultat, najlepszy w historii legionowskiego klub – podsumował włoski szkoleniowiec Legionovii.

Ekipa z Dąbrowy Górniczej dwukrotnie wygrała z Legionovią i zajęła piątą lokatę w Orlen Lidze. Dla trenera Juana Manuela Serramalery był to pierwszy rok pracy w polskiej lidze. – Naszym celem było wygranie drugiego spotkania i zajęcie piątej lokaty, udało nam się to, z czego jestem bardzo zadowolony. Katrina Zakreuskaja nie zagrała w meczu przeciwko Legionovii, ponieważ miała kontuzję po meczach z Budowlanymi Łódź. Była ona wyróżniającą się zawodniczką w całym sezonie i czasami lepiej poczekać i wyleczyć kontuzję. Kluczem do osiągnięcia takiego rezultatu było wysokie wygranie premierowego seta w stosunku 25:15 oraz wygranie przez nas końcówek w drugiej i trzeciej partii. Sezon był długi i ciężki, był to dla mnie pierwszy rok pracy w Polsce, poznawałem polską klubową siatkówkę. Wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła przez cały sezon dobrze funkcjonowały w naszej drużynie, przez co mogliśmy wywierać presję na naszych rywalach. Było to z korzyścią dla zawodniczek, ponieważ zebrały one dodatkowe doświadczenie, które jest bardzo ważne w przyszłej karierze siatkarskiej. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej i zajmiemy wyższe miejsce – ocenił postawę drużyny argentyński szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved