Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Wójcik: To nasz najlepszy sezon w Orlen Lidze

Aleksandra Wójcik: To nasz najlepszy sezon w Orlen Lidze

fot. Bogusław Krośkiewicz

Legionowianki meczem w Dąbrowie Górniczej zakończyły sezon Orlen Ligi i uplasowały się na szóstej pozycji. - Jest to nasz najlepszy sezon w Orlen Lidze, jaki do tej pory rozegrałyśmy - powiedziała po meczu przyjmująca Legionovii Legionowo, Aleksandra Wójcik.

Sprawiłyście małą niespodziankę na sam koniec sezonu, pokonując drużynę z Bielska-Białej, a w końcowym rozrachunku zajęłyście 6. miejsce. Jaki to był sezon dla zespołu Legionovii?

Aleksandra Wójcik:Jest to nasz najlepszy sezon w Orlen Lidze, jaki do tej pory rozegrałyśmy. Myślę, że nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że nie spodziewałyśmy się tak dobrego wyniku. Naszym celem minimum było to, by znaleźć się w ósemce. To się nam udało, a to, że udało się nam osiągnąć coś więcej, to dla nas dodatkowa zaliczka, która dobrze wróży w kontekście następnego sezonu. Bardzo cieszymy się, że jesteśmy w szóstce najlepszych zespołów w Polsce.

W drugim secie meczu z dąbrowiankami odrobiłyście bardzo dużą przewagę. Czy to spotkanie mogłoby się potoczyć inaczej, gdybyście wygrały tę odsłonę?– Trochę szkoda tego ostatniego meczu, bo myślę, że mogłyśmy jeszcze lepiej zakończyć ten sezon. Myślę jednak, że teraz nie ma co gdybać, jakby się ten mecz potoczył, gdybyśmy tego drugiego seta wygrały. Stało się tak, a nie inaczej i musimy przyjąć tę porażkę z godnością. Musimy to przeanalizować, ale też pomyśleć o trochę przyjemniejszych rzeczach, takich jak odpoczynek i regeneracja. W moim przypadku będzie to zaledwie szybki tydzień i wyjazd na zgrupowanie kadry.

Czy tego czasu wystarczy, by zregenerować siły?

– Czasu rzeczywiście jest niewiele, ale to musi wystarczyć. Terminy są takie, a nie inne, tego nie zmienimy. Mam teraz tydzień dla siebie i na pewno wykorzystam go na odpoczynek i regenerację.

W Legionowie stworzyłyście zespół składający się z młodych siatkarek i zdaje się, że taka koncepcja drużyny będzie kontynuowana…

– Widać, że to przynosi efekty. Bardzo dobrze, że młode zawodniczki mogą się tutaj ogrywać. W takich momentach jak dzisiaj w końcówkach czasami brakuje nam jeszcze zimnej głowy, doświadczenia. Kiedy jednak mamy nabierać tego doświadczenia, jeżeli nie teraz? Dlatego wydaje mi się, że to dla nas ogromna korzyść, że dostajemy taką szansę. Do nas należy zadanie, by ją wykorzystywać jak najlepiej.

Z roku na rok pniecie się coraz wyżej w ligowej tabeli. Myślałyście już o przyszłym sezonie?

– Nie ma co wybiegać tak daleko w przyszłość. Dopiero zakończył się ostatni mecz w tym sezonie. Zobaczymy, jaki skład uda się nam zbudować w przyszłym, jakie będą oczekiwania zarządu. Przyjdzie jeszcze czas, by się tym zająć, martwić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved