Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Włodarczyk: Było gorąco, nawet bardzo gorąco

Wojciech Włodarczyk: Było gorąco, nawet bardzo gorąco

fot. Joanna Skólimowska

To był ostatni sezon popularnego "Włodiego" w barwach PGE Skry. - Klaskać potrafię - wszyscy to już wiedzą, teraz czas, by pokazać, że potrafię też równie dobrze grać - przyznał Strefie Siatkówki Wojciech Włodarczyk, który związał się umową z Cuprum Lubin.

Po tym piątym spotkaniu możecie sobie krzyknąć „wreszcie!”. Ten brąz, mimo że nie jest waszym spełnieniem celów, to jednak smakuje całkiem dobrze, bo by po niego sięgnąć, musieliście walczyć do samego końca…

Wojciech Włodarczyk: – Mimo że jest brązowy, ten medal jest ukoronowaniem naszego sezonu, a mało brakowało, by był buraczany, a nie brązowy. Cieszę się, że zamykamy taką pozytywną klamrą ten sezon i choć przez chwilę ten uśmiech na naszych twarzach był, bo ostatnio na uśmiechy nie mieliśmy okazji. Tym bardziej to cieszy, bo na zakończenie mogliśmy zaserwować kibicom: raz – trochę emocji, dwa – ciężką walkę i trzy – trochę końcowej radości.

Nie da się ukryć, że pierwszą rzeczą, która wam „siadała” w tej rywalizacji, była nie forma, a głowy i to sfera mentalna utrudniała wam walkę, prawda?Na pewno, ta nasza pewność siebie uciekła gdzieś, po prostu zniknęła i nie było jej od jakichś dwóch miesięcy. Bardzo ciężko było to odbudować, grając w ten sposób i tak naprawdę nie mieliśmy jak potrenować, by na nowo odnaleźć się na boisku. Każdy kolejny mecz zaczynaliśmy z niepewnością, czy tym razem będzie dobrze, czy uda nam się zagrać tak jak wcześniej, czy może kolejny raz będziemy walczyć sami ze sobą. Dlatego fajnie, że udało nam się wygrać ten ostatni mecz, choć nie da się ukryć, że gdybyśmy mieli grać tie-breaka, to nie wiadomo co by było.

W tym decydującym pojedynku było momentami gorąco, rywale walczyli do końca. Co więc przemówiło na waszą korzyść?

Było gorąco, nawet bardzo gorąco. Na pewno Jastrzębski Węgiel pokazał, że walczy do końca. Już wcześniej to zrobił. Mimo że rywale w całej rywalizacji przegrywali już 0:2, to byli w stanie pokazać swój”„jastrzębi” pazur i nas dogonili. Ten piąty mecz myślę, że mógł się podobać, ze względu właśnie na tę walkę – u nas Michała łapały już skurcze, Srećko grał z podkręconą kostką, Ferdi również starał się grać z podkręconą kostką. Po całym sezonie chyba nikt nie spodziewał się takiej dramaturgii i że będzie tak to wyglądało.

Kontuzjowany jest również Facu Conte, bez którego zagraliście ostatnie spotkanie. Jego postawa w Jastrzębiu-Zdroju i powrót na boisko mimo urazu pokazały jednak, że ten duch walki w was pozostał. Pomogło wam to?

Okazało się, że pierwszy raz nie symulował (śmiech), bo on już nie raz miał tak, że łapał się za nogę i po pół minuty wstawał i grał dalej – jak to Facu. W tamtym meczu było widać, że chce on wziąć sprawy w swoje ręce i nie chciał nas zostawić samych na boisku. Nie ukrywam, że też nam wszystkim marzyły się już wakacje od dawna i dlatego chciał o nie powalczyć i pokazać, że jest wojownikiem, a jest nim na pewno. Wtedy brakło nam niewiele, by wygrać, jastrzębianom teraz brakło tyle samo, więc jesteśmy kwita.

Teraz już oficjalnie można powiedzieć, że tym meczem żegnasz się z halą Energia i bełchatowską publicznością…

Nie, nie, nie – pewnie jeszcze tutaj przyjadę. (śmiech) Nie jest powiedziane, że żegnam się z tą halą i z Bełchatowem. Tak poważnie jednak mówiąc, będę musiał uczyć się siatkówki w klubie, gdzie nie będę mieć aż takiej rywalizacji na mojej pozycji. Tak naprawdę w ostatnim czasie w Skrze pograłem sobie dość sporo, ale nie było tak przez cały sezon. A ja nie po to robiłem krok w tył, przechodząc z rozegrania na przyjęcie, by po raz kolejny stać z boku. Klaskać potrafię – wszyscy to już wiedzą, teraz czas, by pokazać, że potrafię też równie dobrze grać. (Włodarczyk od nowego sezonu będzie bronił barw Cuprum Lubin – przyp. red.)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved