Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wiesław Popik trenerem drugiej reprezentacji Polski kobiet

Wiesław Popik trenerem drugiej reprezentacji Polski kobiet

fot. archiwum

W piątek w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ustalono na nim między innymi, że selekcjonerem zaplecza pierwszej reprezentacji zostanie Wiesław Popik. Zapadły także decyzje odnośnie rozgrywek młodzieżowych.

Jednym z najistotniejszych punktów obrad było powołanie pierwszego szkoleniowca II reprezentacji Polski kobiet. Gremium podjęło decyzje, że zostanie nim trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Wiesław Popik. Głównym celem 52-latka będzie uzyskanie dobrego wyniku w czasie nadchodzących rozgrywek Ligi Europejskiej.

Popik przez większość czasu był związany z bielską siatkówką. W latach 2000-2006 prowadził męski zespół BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała. Jego kolejnym przystankiem na trenerskiej drodze był klub z Bydgoszczy, z którym uzyskał awans do siatkarskiej ekstraklasy. Później zajął się żeńską siatkówką – z zespołem z Dąbrowy Górniczej w debiutanckim sezonie zdobył 5. lokatę. Po przygodach z teamami z Mielca i Łodzi objął tymczasowo reprezentację Polski kobiet, by następnie zostać asystentem Alojzego Świderka. Do Bielska-Białej powrócił w sezonie 2012/2013. Obecnie prowadzi także drużynę juniorek.

Zarząd zadecydował także, że od sezonu 2015/2016 zwycięzca Młodej Ligi Kobiet będzie miał prawo do tytułu młodzieżowego mistrza Polski, a w nowym składzie Wydziału Szkolenia PZPS-u znaleźli się: Wojciech Drzyzga, Krzysztof Felczak, Wojciech Góra, Stanisław Majkowski, Sławomir Robert i Grzegorz Ryś.źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved