Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Sparta i Legionovia powalczą o złoto MP kadetek

Sparta i Legionovia powalczą o złoto MP kadetek

Dwa trzysetowe pojedynki półfinałowe wyłoniły finalistki mistrzostw Polski kadetek. W niedzielnym finale zagrają zawodniczki Sparty Warszawa, które pokonały dąbrowski MKS oraz ekipa Legionovii Legionowo, która wygrała z Pałacem Bydgoszcz.

Przed starciami półfinałowymi na boisku w proszowickiej sali toczyła się walka o 7. i 5. miejsce w tegorocznych mistrzostwach naszego kraju kadetek. Dzień otworzył zacięty, pięciosetowy mecz MKS-u Truso Elbląg z Developresem Rzeszów. Po blisko dwugodzinnej walce to rzeszowianki zeszły z boiska ze zwycięstwem, a poprowadziły je do niego Wisz i Michalak. Ważne punkty dla swojej drużyny zdobyła też Filipek, z której zagrywką nie radziły sobie rywalki. W ekipie z Elbląga dwoiła się i troiła jej kapitan – Szczygłowska (20 punktów), ale nie dała rady odwrócić losów tego spotkania. W tie-breaku Developres ustrzegł się błędów i zajął 7. miejsce w turnieju mistrzostw Polski.

Piąta lokata przypadła natomiast w udziale kadetkom Gwardii Wrocław, które także w pięciu setach pokonały UKS Libero Starogard Szczeciński. Wrocławianki rozgrywały tie-breaka tak naprawdę na własne życzenie, bowiem po dwóch setach prowadziły 2:0 i w połowie trzeciego oddały inicjatywę rywalkom. W secie decydującym ekipę Libero złapała niemoc w ataku i to był główny powód takiego rozstrzygnięcia. W starogardzkiej drużynie prym na boisku wiodły Zielonka i Kobus, natomiast po stronie wrocławskiej najlepiej spisywały się Jezierska i Ociepa.

Pojedynki półfinałowe kończyły się już natomiast w minimalnej liczbie wymaganych setów. W pierwszym z nich emocji jednak nie brakowało, a rozstrzygnięcie mogło być zgoła inne. Siatkarki Legionovii popełniały trochę błędów, ale nadrabiały to dużo lepszym blokiem i odrobinę lepszą skutecznością w ataku. W nim szalała Rasińska, która w całym meczu otrzymała od swojej rozgrywającej aż 41 piłek, z nich skończyła 19. W trzecim secie dodatkowo Pałacowi siadło przyjęcie, co ułatwiło grę ekipie z Legionowa. Wśród bydgoszczanek najczęściej punktowała Bilicka (11), którą wspierała Wysocka (10).

Drugi półfinał był już bardziej jednostronny, a boisko zdominowały spartanki, które od początku każdego z setów wypracowywały sobie wysokie prowadzenie. Wszystko dzięki świetnym zagrywkom, tylko tym elementem drużyna ze stolicy zdobyła 12 punktów. Mimo że dąbrowianki starały się nawiązać walkę, to jednak udało im się to tylko w bloku. W tym elemencie wyraźnie prowadziły, ale przy często i skutecznie atakujących przeciwniczkach na niewiele się to zdało. Sparta zagrała bardziej zespołowo i to było widać, każda z przebywających na boisku zawodniczek mocno przyczyniła się do tej wygranej. W MKS-ie na wyróżnienie zasługują Pietrzkiewicz i Szynkiel.