Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > S. Antiga: Presja nie może być większa niż w zeszłym sezonie

S. Antiga: Presja nie może być większa niż w zeszłym sezonie

fot. Łukasz Krzywański

- Z drużyny odeszło kilku zawodników, więc przede wszystkim musimy ją odbudować, aby móc skupić się na głównym celu, jakim jest awans do Rio. Zdajemy sobie sprawę z tego, że łatwo nie będzie - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski, Stéphane Antiga.

Po ligowych zmaganiach powoli czas na rozpoczęcie sezonu reprezentacyjnego. W Spale trenują już zawodnicy, którzy nieco wcześniej zakończyli rywalizację w klubach. Wśród nich jest nowy zawodnik Resovii Rzeszów, Bartosz Kurek, który powrócił do kadry w nowej roli. – Bartek wygląda na bardzo zmotywowanego. Zaakceptował swoją pozycję atakującego reprezentacji, choć pewnie na początku nie będzie mu łatwo przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Jest świetnym przyjmującym, ale będzie grał głównie na prawym skrzydle. Zaczęliśmy już pracę i cieszę się, że technicznie i taktycznie wygląda to dobrze – powiedział szkoleniowiec polskiej reprezentacji mężczyzn, Stéphane Antiga. Osoby zainteresowane siatkówką mogą się zastanawiać, jak wygląda współpraca na linii trener-Kurek po tym, jak w zeszłym roku w dość burzliwych okolicznościach były zawodnik Cucine Lube Banki Marche Macerata nie wziął udziału w mistrzostwach świata rozgrywanych w Polsce. – Uważam, że ludzie wyciągają wnioski z sytuacji, które przytrafiają im się w życiu. Mam nadzieję, że Bartek również się czegoś nauczył. Poprzednie lato to już historia. Trenowaliśmy w innym kontekście, według innych kryteriów. Myślę, że teraz ten gracz może przydać się narodowej drużynie jako atakujący, a on jest gotowy pracować tak, aby się to udało – zaznaczył Francuz, który podkreślił również, że na reprezentację Polski czeka sporo wyzwań w najbliższym czasie. – Przed nami długie lato. Najważniejsza będzie forma we wrześniu, przed Pucharem Świata. Mamy jeszcze trochę czasu na przygotowania i zobaczymy, jak nam się to uda. Jestem bardzo szczęśliwy, że już zaczęliśmy – oznajmił Antiga.

Nie ulega wątpliwości, że teraz przed 39-letnim szkoleniowcem prawdziwy test – w zeszłym roku objął on swoje stanowisko dość niespodziewanie i z marszu pojechał z zespołem na siatkarski mundial, więc trudno było oceniać jego kompetencje. Teraz ma o wiele więcej czasu na przygotowanie drużyny i dlatego też komentatorzy po sezonie kadrowym będą mieli pełne prawo do rzetelnego rozliczenia trenera z jego tegorocznych planów. – Nie wiem, czy presja może być większa niż w poprzednim sezonie. To był mój debiutancki rok – miał on miejsce w czasie mistrzostw świata w Polsce. To nie było łatwe. W Polsce oczekiwania zawsze są wysokie, szczególnie po złotym medalu zdobytym rok temu. Z drużyny odeszło kilku zawodników, więc przede wszystkim musimy ją odbudować, aby móc skupić się na głównym celu, jakim jest awans do Rio. Wiemy, po co tu jesteśmy i zdajemy sobie sprawę z tego, że łatwo nie będzie. Musimy myśleć pozytywnie, ale i obiektywnie, żeby realizować kolejne cele – taką receptę na sukces wskazał Antiga, zaznaczając, że zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno będzie się grało jego podopiecznym w najbliższym czasie. – Wiemy, że wszystkie drużyny chcą teraz z nami wygrać, bo to wyjątkowa przyjemność zwyciężyć z mistrzami świata. Jesteśmy na to gotowi, teraz musimy tylko pracować – obiecał Francuz.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved