Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Muszynianki już po trzecim meczu z brązem

Orlen Liga: Muszynianki już po trzecim meczu z brązem

Po dwóch pierwszych pojedynkach w rywalizacji o brąz Orlen Ligi przewodziły siatkarki z Muszyny. Gdy walka przeniosła się do Wrocławia, o dalszych jej losach decydował emocjonujący tie-break. Ostatecznie po spotkaniu muszynianki odebrały już brązowe krążki.

Trzecie spotkanie o brązowy medal otworzył blok Hany Cutury na Katie Carter. Chociaż pierwsze akcje należały do gospodyń, muszynianki szybko przejęły kontrolę i to one po asie serwisowym Danicy Radenković prowadziły podczas pierwszej przerwy technicznej 8:6. Bardzo dobra postawa zarówno w ataku, jak i bloku Joanny Kaczor wystarczyła, by gospodynie doprowadziły do wyrównania, jednak to mineralne dzięki trudnym zagrywkom kontrolowały przebieg seta. Z czasem przewaga przyjezdnych ponownie zaczęła się powiększać, głównie za sprawą punktowych bloków Sosnowskiej. Po błędzie Magdaleny Gryki o czas poprosił trener Tore Aleksandersena, a chwilę później, po ataku z obiegnięcia Justyny Sosnowskiej drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną, podczas której przewaga zawodniczek z Muszyny wynosiła cztery punkty. Pomimo starań wrocławianki nie były w stanie skutecznie przeciwstawić się pewnie grającym przeciwniczkom. W końcówce mocnymi zagrywkami Karolina Ciaszkiewicz-Lach umocniła na prowadzeniu podopieczne trenera Serwińskiego. Po punktowym bloku Sosnowskiej na Kąkolewskiej przyjezdne miały kolejne piłki setowe, a całą partię zamknął skuteczny atak Karoliny Różyckiej.

Pierwszy punkt w kolejnej odsłonie sobotniego meczu atakiem po bloku zdobyła Katie Carter. Podopieczne Bogdana Serwińskiego rozpoczęły od prowadzenia 3:1, jednak dzięki trudnej zagrywce Joanny Kaczor wrocławianki najpierw wyrównały, a następnie, po punktowej kiwce Jenny Hagglund, zeszły na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc trzema „oczkami”. Efektowną serię przerwał dopiero błąd w ataku Anny Grejman. W tym secie to gospodynie swoimi zagrywkami znacznie utrudniały grę rywalkom, które zaczęły popełniać również błędy w ataku. Na drugą przerwę techniczną zespoły sprowadziło zagranie po bloku w aut Grejman (16:9). Po czasie wrocławianki kontynuowały zdecydowaną grę, nie dając najmniejszych szans przeciwniczkom. Wyraźna strata punktowa skłoniła trenera Serwińskiego do zmian. Dzięki dobrej postawie Kingi Hatali i Natalii Kurnikowskiej przewaga wrocławianek stopniała do czterech „oczek”. Dobrą passę mineralnych przerwał jednak atak Hany Cutury (21:16). Od tej pory wrocławianki przejęły kontrolę, ostatni punkt zdobywając po skutecznym zagraniu Agnieszki Kąkolewskiej.

Podbudowane zwycięstwem gospodynie efektownie otworzyły trzeciego seta, przez co szybko pierwszy czas wykorzystał trener Bogdan Serwiński (3:0). Przewaga wrocławianek utrzymywała się, atak z obiegnięcia Moniki Ptak dał sygnał do pierwszego regulaminowego czasu (8:6). W zespole z Muszyny ponownie zaczęły pojawiać się problemy z przyjęciem, co wykorzystywały gospodynie. Po bloku Cutury na Carter o drugi czas poprosił trener Serwiński (13:8). Nie pomogło to jednak jego podopiecznym w zmianie obrazu gry, wciąż to wrocławianki znacznie lepiej radziły sobie na siatce. Kolejny błąd muszynianek dał sygnał do drugiej przerwy technicznej, podczas której przewaga gospodyń wynosiła już sześć punktów. Po czasie Joanna Kaczor swoją zagrywką sprawiła problemy przeciwniczkom (19:11). Przy wyraźnej przewadze wrocławianki rozprężyły się. Skuteczne ataki Kingi Hatali oraz niewymuszone błędy gospodyń sprawiły, że mineralne pomimo aż ośmiu punktów straty stopniowo niwelowały przewagę przeciwniczek, aż doprowadziły do remisu (23:23). Chociaż wrocławianki miały trzy piłki setowe, nie wykorzystały ich i to mineralne po ataku Ciaszkiewicz-Lach po bloku w aut cieszyły się ze zwycięstwa w tym secie.

Czwartą partię ponownie lepiej otworzyły gospodynie pojedynku, które po skutecznym ataku Anny Grejman prowadziły trzema punktami (8:5). W przeciwieństwie do poprzednich setów mineralne nie pozwoliły przeciwniczkom zbudować jeszcze wyraźniejszej przewagi i za sprawą skutecznych zagrań Natalii Kurnikowskiej doprowadziły do wyrównania (9:9). Gra była coraz bardziej zacięta, skutecznie punktowała Karolina Ciaszkiewicz-Lach. Dopiero przed drugą przerwą techniczną wrocławianki zdołały zdobyć dwupunktową przewagę (16:14). Po czasie mineralne zaczęły popełniać proste błędy, a oba czasy wykorzystał trener Serwiński. Przewaga gospodyń utrzymywała się (22:18). Autowy atak Carter dał kolejne piłki setowe siatkarkom z Wrocławia, a punktowe zagranie Grejman zamknęło partię.

Atak z lewego skrzydła Karoliny Różyckiej rozpoczął decydującego seta. Akcje były coraz dłuższe i bardzo wyrównane, a na prowadzenie wyszły mineralne. Zmiana stron nastąpiła po ataku Katie Carter, przy dwupunktowej przewadze przyjezdnych. Dwa punktowe bloki Agnieszki Kąkolewskiej sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis, a o czas poprosił trener Serwiński. Od tej pory to wrocławianki nadawały ton decydującej partii, jednak podobnie jak w trzecim secie, mineralne mimo strat nie poddały się i po bloku na Kaczor doprowadziły do wyrównania (13:13). Skuteczny atak Grejman dał gospodyniom piłkę meczową, jednak przez błąd przyjmującej gospodynie nie zdołały postawić kropki nad „i”, co wykorzystały przeciwniczki i to siatkarki z Muszyny po dwóch skutecznych akcjach cieszyły się ze zwycięstwa w spotkaniu oraz zdobycia brązowego medalu.

MVP meczu: Paulina Maj-Erwardt

Impel Wrocław – Muszynianka Muszyna 2:3
(18:25, 25:16, 26:28, 25:20, 14:16)

Stan rywalizacji 3:0 dla Muszynianki

Impel: Ptak (4), Kąkolewska (13), Grejman (22), Cutura (23), Gryka, Kaczor (21), Sawicka (libero) oraz Topić, Hagglund (3) i Kwiatkowska
Muszynianka: Carter (6), Różycka (11), Ciaszkiewicz-Lach (18), Radenković (1), Sosnowska (9), Plchotova (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Hatala (9) i Kurnikowska (4)