Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: KSZO o krok od 9. miejsca

Orlen Liga: KSZO o krok od 9. miejsca

fot. orlenliga.pl

W Pile rozpoczęła się w sobotę rywalizacja o 9. miejsce Orlen Ligi. Jak na razie w lepszej sytuacji znajduje się drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która triumfowała w czterech setach. Ostrowczanki w dodatku rewanż rozegrają we własnej hali.

Gra była wyrównana, z niewielką przewagą pilanek. Dopiero gdy na zagrywce pojawiła się Magdalena Wawrzyniak, siatkarki Nafty objęły pięciopunktowe prowadzenie (14:9). Pilanki już przewagi nie oddały, a nawet ją powiększyły po bloku na Barbarze Bawoł (21:13). Ostrowczanki w końcówce zdobyły kilka punktów, ale w tym secie przewaga pilanek była zbyt duża i partia zakończyła się zwycięstwem gospodyń 25:19. Drugi set rozpoczął się od autowego ataku Nafty. Ostrowczanki nabrały pewności gry, ustawiały szczelny blok i wyprowadzały skuteczne kontrataki (4:0). Przy świetnej zagrywce Joanny Kuligowskiej było 7:2. Po asie serwisowym Caroline Jarmoc wydawało się, że pilanki są w stanie się podnieść (7:11). Jednak nie w tym secie, niemal nie do zatrzymania w ataku była Kuligowska, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa 25:17.

Trzecia odsłona była niezwykle wyrównana, walka toczyła się punkt za punkt. Po asie serwisowym Kamili Ganszczyk KSZO wyszło na prowadzenie 12:9. Od razu o czas poprosił Łukasz Przybylak. Po przerwie pilanki odrobiły dwa oczka straty, jednak po chwili znowu w ich zespole pojawiły się przestoje. Końcówka należała zdecydowanie do ostrowczanek, które dobrze grały zagrywką i blokiem, natomiast gospodynie popełniały proste błędy i uległy 19:25.

Siatkarki Nafty w końcu przełamały swoją niemoc, as serwisowy Wawrzyniak i skuteczna w ataku Natalia Krawulska dały prowadzenie pilankom 4:2. Po ataku Justyny Raczyńskiej było 8:3 i zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Ostrowczanki gdzieś zgubiły swoją skuteczność. Sytuacja odmieniła się dopiero po drugiej regulaminowej przerwie w grze, na niej prowadziły gospodynie 16:11. Po powrocie na parkiet błędy zaczęły popełniać pilanki, a skutecznie grała Bawoł (16:15). Blokiem została zatrzymana Raczyńska i na tablicy pojawił się remis po 18. Gra toczyła się punkt za punkt. Nafta miała piłkę setową, ale podopieczne trenera Dariusza Parkitnego ją obroniły. Partię i mecz zakończyła skutecznym atakiem Kuligowska, dając swojemu zespołowi zwycięstwo 28:26 i w całym meczu 3:1. Rewanż już w środę.MVP meczu: Joanna Kuligowska

Nafta Piła – KSZO Ostrowiec Św. 1:3
(25:19, 17:25, 19:25, 26:28)

Składy zespołów:
Nafta: Milović (7), Jarmoc (10), Wawrzyniak (17), Krawulska (17), Nadziałek (4), Raczyńska (11), Paulikouskaja (libero) oraz Konieczna (1) i Sobczak (1)
KSZO: Ganszczyk (13), Bawoł (8), Stefańska (12), Kuligowska (15), Tobiasz (3), Godfrey (1), Nowakowska (libero) oraz Wójcik (4)

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved