Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Developres z zaliczką przed rzeszowskim rewanżem

Orlen Liga: Developres z zaliczką przed rzeszowskim rewanżem

Udanie walkę o 11. lokatę rozpoczęły siatkarki Developresu Rzeszów. Ekipa trenera Wiktorowicza, mimo przegranej w pierwszej odsłonie, zerwała się do walki i triumfowała w trzech kolejnych setach. Czwartą partię zakończyła zacięta walka na przewagi.

Spotkanie z Pałacem rozpoczęło się od porażki rzeszowianek w pierwszym secie 20:25. Zaważyły na niej błędy własne Developresu, a także przyjęcie. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza oddały rywalkom osiem punktów w tej partii. Do tego w przyjęciu miały zaledwie 35% skuteczności (59% Pałacu). Trochę wpływu na to miały dobre zagrywki bydgoszczanek.

Druga odsłona praktycznie od początku przebiegała pod dyktando rzeszowskiej drużyny, która stopniowo powiększała przewagę. Gdy skutecznie blok obiła Paulina Głaz, Developres prowadził 12:8. Nie minęło kilka minut, a było już 16:9. Wówczas zatrzymana blokiem została Weronika Fojucik. Siedmiopunktowa przewaga utrzymała się do końca seta. Dzięki skutecznej grze Emilii Muchy i Ewy Śliwińskiej rzeszowianki wygrały tę odsłonę do 18.

Mucha i Śliwińska trzymały grę również w trzecim secie. Wspierane przez Głaz, Dominikę Nowakowską i Magdalenę Hawryłę szybko objęły prowadzenie 12:7. Bydgoszczanki nie odpuszczały. Wykorzystały chwilowy przestój w grze rzeszowskiej drużyny i doprowadziły do remisu po 13. Wtedy jednak siatkarki trenera Wiktorowicza włączyły wyższy bieg. Zapunktowały w pięciu kolejnych akcjach i znów odskoczyły gospodyniom. Przewagi Developres nie oddał już do końca. Za sprawą Muchy zakończył seta wygraną do 22.

Emocji dostarczył czwarty, jak się później okazało ostatni set. W nim, gdy asem serwisowym popisała się Głaz, rzeszowski zespół prowadził 18:14. Wtedy gonić wynik rozpoczęły siatkarki z Bydgoszczy. Ich skuteczna gra w ataku i bloku pozwoliła nie tylko doprowadzić do remisu, ale też wyjść im na prowadzenie. Po ataku Kingi Dybek był remis po 22. Za chwilę rzeszowski blok oszukała Fojucik i gospodynie miały piłkę setową. Ostatnie słowo należało jednak do Developresu. Za sprawą Muchy, która została wybraną najlepszą zawodniczka meczu (20 punktów) i Hawryły rzeszowianki przechyliły szalę zwycięstwa i wygrały tę partię na przewagi 26:24.

MVP meczu: Emilia Mucha

Pałac Bydgoszcz – Developres Rzeszów 1:3
(25:20, 18:25, 22:25, 24:26)

Pałac: Polak (11), Biedziak (4), Misiuna (12), Twardowska (16), Dybek (14), Skorupa (8), Korabiec (libero) oraz Pieczka, Fojucik (6), Tomczyk i P. Nowakowska (libero)
Developres: D. Nowakowska (11), Hawryła (11), Śliwińska (13), Budzoń (2), Głaz (14), Mucha (21), Borek (libero) oraz K. Filipowicz (2) i P. Filipowicz