Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Dąbrowianki na piątym miejscu

Orlen Liga: Dąbrowianki na piątym miejscu

Legionowiankom nie udało się odmienić losów rywalizacji o 5. miejsce w Orlen Lidze. Siatkarki Tauronu Banimeksu MKS-u okazały się za silne zarówno w pierwszym meczu, jak i w rewanżu. We własnej hali dąbrowianki nie dały urwać sobie nawet seta.

Drugi mecz pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a Legionovią rozpoczął się od prowadzenia 5:1 po serii zagrywek Tamary Kaliszuk. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera przyjezdnych pozytywnie wpłynęła na poczynania jego zawodniczek, te poprawiły przyjęcie i na pierwszej przerwie technicznej traciły do dąbrowianek dwa punkty (6:8). Po niej ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie, które po kolejnej serii zagrywek Kaliszuk prowadziły 18:10. Legionowianki były tłem dla swoich rywalek, popełniły wiele błędów własnych i nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Do końca pierwszej partii trwała dominacja ekipy z Zagłębia, która wysoko wygrała pierwszą odsłonę w stosunku 25:15.

W drugiej partii spotkania drużyna gości na początku prowadziła 3:1, po tym jak skutecznie zaatakował Malwina Smarzek. MKS szybko doprowadził do wyrównania 3:3 i obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 7:7. Następnie seria zagrywek Eleonory Dziękiewicz sprawiła, że dąbrowianki miały ośmiopunktową przewagę (15:7). Ekipa z Legionowa myliła się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i po tym jak atakiem ze środka popisała się Dominika Sobolska, było 19:9. Tak wysoka przewaga sprawiła, że w szeregi miejscowej ekipy wkradło się rozluźnienie i straciła ona całą wypracowaną przewagę. Wiele ożywienia w poczynania Legionovii wniosła Karolina Szymańska, dorównała jej Smarzek i był remis 21:21, w dodatku nie do zatrzymania w ataku była Aleksandra Wójcik, która zdobywała cenne punkty. Legionowianki przy stanie 25:24 nie wykorzystały piłki setowej, co się na nich zemściło. Dąbrowianki zmobilizowały się, wygrały tego seta i zapewniły sobie piątą lokatę w lidze.

Nie mające nic do stracenia przyjezdne skutecznie grały w ataku, Wójcik poderwała swoje koleżanki do ataku i dzięki temu legionowianki prowadziły 8:6. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej popełniły wiele błędów własnych, tym razem to one miały problemy ze skończeniem ataków. Seria zagrywek Eleonory Dziękiewicz sprawiła, że gospodynie odrobiły straty i prowadziły 17:14. Odpowiedź siatkarek z Mazowsza była natychmiastowa i po tym jak uderzeniami zza linii końcowej boiska popisała się Karolina Szymańska, na tablicy wyników był wynik 18:17 dla przyjezdnych. Cenne punkty w ataku dołożyła Wójcik i Legionovia była bliska zwycięstwa w tym secie (23:18). Gospodynie nie dawały za wygraną doprowadziły do remisu 24:24 i po nerwowej końcówce wygrały drugi raz w tym meczu seta na przewagi (28:26).

MVP meczu: Dominika Sobolska

MKS Dąbrowa Górnicza – Legionovia Legionowo 3:0
(25:15, 28:26, 28:26)

MKS: Konieczna (14), Dziękiewicz (6), Mancuso (13), Cemberci (3), Kaliszuk (10), Sobolska (9), Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Łukaszewska i Staniucha-Szczurek (5)
Legionovia: Smarzek (10), Paszek (5), Wójcik (13), Thibeault (10), Chojnacka (6), Bechis (1), Wysocka (libero) oraz Bociek (3), Gajewska,  Szymańska i Pietraszkiewicz (libero)