Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: AKS Rzeszów i MOS Wola Warszawa w finale

MP kadetów: AKS Rzeszów i MOS Wola Warszawa w finale

AKS Rzeszów wygrał w trzech setach z MDK Warszawa, jedynie trzecia partia była zacięta. W drugim półfinale 2:0 prowadzili jastrzębianie, jednak zespół MOS-u Wola wrócił w trzeciej partii do gry i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

mecz o 7. miejsce

Początek spotkania należał do Jokera. Prowadził nawet trzema punktami, jednak w końcówce radomianie przycisnęli i rozstrzygnęli seta na swoją korzyść, wygrywając na przewagi 27:25. W drugiej partii od początku była widoczna przewaga Czarnych, którzy wykorzystali potknięcia zawodników Jokera. W trzecim secie pilanie próbowali nawiązać walkę z rywalami i odwrócić przebieg spotkania. Radomianie wygrali 25:22, a całe spotkanie 25:22 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju w Kętrzynie. MVP wybrano Pawła Zbrojewskiego.

Czarni Radom – Joker Piła 3:0
(27:25, 25:16, 25:22)

mecz o 5. miejsce

Gdańszczanie mieli ambicje bić się o medale, ale została im walka o piąte miejsce w turnieju finałowym. Spotkanie z Maratonem było wyrównane poza trzecią partią. W pierwszym secie Trefl objął prowadzenie, które zdołał utrzymać do końca i wygrać 25:21. W drugiej partii lepsi okazali się siatkarze Maratonu. W trzeciej odsłonie gdańszczanie pokazali na co ich stać, szybko objęli prowadzenie dzięki dobrej zagrywce i z każdą kolejną akcją je powiększali, dzięki czemu pewnie wygrali 25:12. W czwartej partii była walka, ale gdańszczanie przypieczętowali zwycięstwo. MVP został Maciej Ptaszyński.

Maraton Świnoujście – Trefl Gdańsk 1:3
(21:25, 25:22, 12:25, 21:25)

mecze półfinałowe

Pierwsze półfinałowe spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry rzeszowian, zwłaszcza przy zagrywce Michała Marszałka i Norberta Hubera (12:5). AKS grał także skutecznie blokiem (20:8). Nic nie mogło odebrać rzeszowianom zwycięstwa (25:12). Druga partia, tak samo jak poprzednia, rozpoczęła się od dobrej gry AKS-u, kontry wykorzystywał Sławomir Busch i było 14:8. Warszawianie mieli problem z przyjęciem zagrywki rywali i wyprowadzeniem skutecznej akcji, dlatego przewaga rzeszowian wzrosła. Ostatecznie wygrali 25:14. Stołeczni mieli nóż na gardle, tym razem to oni na początku objęli prowadzenie. Po chwili AKS doprowadził do remisu, jednak przy zagrywkach Karola Borkowskiego warszawianie ponownie wyszli na prowadzenie (16:13). Dzięki skutecznemu atakowi i dobrym zagrywkom Buscha był remis po 18. MDK ponownie objął dwupunktowe prowadzenie (21:19). Rzeszowianie wyrównali i toczyła się twarda walka o każdy punkt, gra toczyła się na przewagi. Zawodnik MDK posłał piłkę w aut i ze zwycięstwa mogli się cieszyć siatkarze AKS-u (33:31). MVP spotkania został rozgrywający rzeszowskiego teamu Marcin Karakuła.

AKS V LO Rzeszów – MKS MDK Warszawa 3:0
(25:12, 25:14, 33:31)

Drugi półfinał lepiej rozpoczęli warszawianie. Chwilę później jastrzębianie wyrównali, a nawet wyszli na prowadzenie. Tej przewagi już nie stracili, wygrali 25:22. Druga partia to wyrównana walka, z lekką przewagą jastrzębian. Podopieczni Jarosława Kubiaka dzięki dobrej grze w ataku Adama Kąckiego wygrali 25:22. Warszawianie byli w trudnej sytuacji, jednak nie poddali się, dobrze grali w obronie i bloku, dzięki temu uzyskali prowadzenie 11:4. Zespół MOS-u Wola mógł kontrolować przebieg wydarzeń na boisku i wygrał 25:17. Jastrzębianie podnieśli się po porażce, zaczęli od prowadzenia 5:0. Jednak chwilę później był remis po 7. Wyrównana walka utrzymywała się do stanu po 11. Gdy na zagrywce pojawił się Daniel Grzymała, przewaga warszawian wzrosła. Dodatkowo stołeczni grali znakomicie blokiem. Mateusz Rećko skutecznym atakiem zakończył seta (25:14). Tie-break rozpoczął się od prowadzenia jastrzębian 2:0. Po chwili był remis po 2, a później przewagę objęli warszawianie. Zmiana stron była przy prowadzeniu warszawian 8:4. Jastrzębianie nie poddali się, dobrze ustawiali blok i doprowadzili do remisu po 12. Jednak podopieczni trenera Kubiaka nerwowej końcówki nie wytrzymali i ostatecznie ze zwycięstwa mogli cieszyć się warszawianie (15:13). MVP został libero MOS-u Wola Marcin Jaskuła.

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 2:3
(25:22, 25:22, 17:25, 14:25, 13:15)